Yaşam

Şura Akademi’nin 4. sayısı yayımlandı

Kent tarihi ve kültürünü tanıtmayı, kent yaşamına ilişkin pratik ve teorik bilgileri güncellemeyi, özgün makaleleri destekleyerek yerel yönetim uygulamalarının yararına sunmayı amaçlayan “Şura Akademi Kent Araştırmaları Dergisi”nin 4. sayısı yayımlandı. Derginin bu sayısında tarım konusu ele alındı.

 

TURİZM, AKILLI ŞEHİRLER, SPOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kentsel Araştırma ve Tanıtma Daire Başkanlığı bünyesinde kurulan ŞURA Kentsel Politikalar ve Araştırma Merkezi’nin yeni bilimsel yayını olan Şura Akademi dergisinin dördüncü sayısı, uygulanabilir, uygulanabilir kaynak olacak sağduyulu içerikleri destekleyen bilimsel bir yayındır. Kentsel yaşam kalitesinin standartlarının iyileştirilmesine yönelik sürdürülebilir model projeler. . Dergi, ilk sayısında turizm, ikinci sayısında akıllı şehirler, üçüncü sayısında ise spor temalarıyla hazırlandı.

 

4. Sayının Teması: Tarım

Şura Akademi Dergisi’nin “tarım” temalı dördüncü sayısında Prof. Dr. Mehmet Ufuk Kasım ve Prof. Dr. Rezzan Kasım, Kocaeli tarımının Türkiye’deki yerine değinirken, geliştirilmesine yönelik öneriler de sunuyor. Doç. Dr. M. Nisa Mencet Yelboğa, Prof. Dr. Cengiz Sayın ve F. Dilek Eryiğit, sebze fidesi üretiminde ortaya çıkan atıkları ekolojik ve ekonomik açıdan değerlendiriyor. Doç. Dr. Cemil Tölü, makalesinde Kocaeli’de sürdürülebilir hayvansal tarımı öneriyor. Doç. Işıl Özdemir, Kocaeli’deki meyve bahçelerini anlatırken, Dr. Öğr. Üyesi Ebru Özer Uyar, Kocaeli’deki Tarımsal Biyoteknoloji çalışmalarını anlattı. Süt sığırcılığı üreticilerinin karşılaştığı sorunların analizinin Derince ilçesi ölçeğinde gerçekleştirildiği çalışmada tarım konusuna katkı sağlayan diğer isimler ise Dr. Bahar Aydın Can, Dr. Onur Can ve Prof. Dr. Sait Engindeniz’dir.

 

HAKEMLİ DERGİSİ

Kentsel Araştırmalar Merkezi Shura, bir yıllık faaliyet süresi boyunca Kocaeli Kongre Merkezi’nde geniş katılımla düzenlenen Turizm, Spor, Çevre, Tarım, Akıllı Şehirler, Kadın ve Aile, Manisiz Kent Şura çalıştaylarında derlenen bilgileri projeye dahil etti. mesleki editörlük süreçlerini bilim ve danışma kurulunun genel değerlendirmeleri ile değerlendirip sonuçları sonuçlandırmıştır. bunları raporlara ve master planlara dönüştürür. Şura Akademi Kentsel Araştırmalar dergisi ise tüm bu faaliyetlerde biriken bilgileri, alanında uzman bilim insanlarının katkılarıyla hakemli dergi statüsünde kalıcı hale getiriyor. Derginin içerikleri atölyelerin konularına göre belirlenmeye devam edecektir. Dergiye suraakademi.org.tr adresinden ve Kozluk Mah. Mehmet Ali Kağıtçı Cad. No:71 İzmit/Kocaeli adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu