Yaşam

Şeytan Ayrıntıda! Milyonlarca Hayranı Olan Dizi ve Filmlerde Fark Edilmeyen İlginç Detaylar

Hollywood’un en çok izlenen film ve dizilerinde bazen ekrana kilitlensek de bu yapımların kamera arkasında inanılmaz şeyler oluyor. Bu yapımların yaratıcıları bazen öyle detaylara yer veriyorlar ki ağızlarını açık bırakıyorlar. Gelin bu detaylara birlikte göz atalım…

15. The Devil Wears Prada (2006) filmindeki Paris Moda Haftası etkinliği Emily karakteri için son derece değerli. Emily karakterinin bilgisayarına bakarsanız, duvar kağıdında Arc de Triomphe anıtının fotoğrafını görebilirsiniz.

14. Anchorman: The Legend of Ron Burgundy (2004) filmindeki hanımların yemek yediği Meksika restoranının adına dikkat edin! Türkçe’de “yemeğinize tükürürüz” anlamına gelir.

13. Walk Hard: The Dewey Cox Story (2007) filminde Dewey’in evli olmasına rağmen Darlene karakteriyle evlenme telaşı aynı anda iki alyans takmasıyla anlatılır.

12. Jumanji: Welcome to the Jungle (2017) Dwayne Johnson’ın “taş” anlamına gelen “Rock” karakteri kağıttaki haritayı okuyamaz. Bunun nedeni, “taş kağıt makas” oyununda “taş”ın “kağıt”ı yenmesidir!

11. Çarşamba günü hapishanede Gomez karakterinin giydiği üniformanın üzerinde yazan numara, dizinin yaratıcısı Charles Addams’ın doğum tarihidir.

10. Ayrıca Çarşamba dizisinde Çarşamba arabadayken cama yansıyan isimler sinemanın arka planında çalışan ekipten!

9. Glass’ta (2019) James McAvoy’un canlandırdığı Kevin karakteri 24 farklı kişiliğe sahiptir. Filmin kapanış jeneriğinde bu kişilikler birer birer yer alıyor.

8. Breaking Bad (2008) 62 bölümden oluşuyor. Periyodik tablodaki 62. element Samaryum’dur ve akciğer kanserini tedavi etmek için kullanılır.

7. Aladdin (2019) filminde Aladdin, Genie ile konuşurken sihirli bir halı ve Disney kalesi inşa eder.

6. Blade Runner 2049’da (2017) görülen ahşap minyatür, aslında boynuzu kesilmiş bir tek boynuzlu attır. Tek boynuzlu at Deckard her zaman rüyalarına musallat olduğu için bu değerli bir detay.

5. Galaksinin Koruyucuları (2014) filminde, suçlular yaptıkları hataları bacaklarının üzerine yazarlar.

4. Rezervuar Köpekleri’ndeki (1992) Pink karakteri “garsonlara bahşiş yok” dese de Ucuz Roman’da (1994) garson olarak karşımıza çıkıyor.

3. Labirent (1986) filminin birçok sahnesinde David Bowie’nin yüzünü görebilirsiniz.

2. Shazam! (2019) Annabelle filmde yer alıyor!

1. The Incredibles (2004) filmindeki Incredible karakterinin masasında göğsünden seken kurşunları koyduğu bir kavanoz vardır.

Bu detayları fark ettiniz mi? Yorumlarda buluşalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu