Haber

12’den hedefi vuran minik okçular göz doldurdu

Okçuluk Yıldızlar ve Küçükler Denizli İl Birinciliği yarışları, Kınıklı Spor Kompleks içerisinde yer alan okçuluk alanında gerçekleştirildi. Yarışlarda dereceye giren sporculara ödülleri takdim edildi.

Denizli’de düzenlenen Yıldızlar ve Küçükler Okçuluk İl Birinciliği müsabakaları KYK Spor Salonu Okçuluk Sahasında gerçekleştirildi. 2011, 2012 ve 2013 doğumlu sporcular, Denizli’de eğitim veren okulların katıldığı müsabakalarda başarılı olmak için var gücüyle çalıştı. Sporcu velileri de minik okçuları heyecanla izledi. Karşılaşmalar sonunda dereceye giren sporculara protokol tarafından madalyaları verildi. Madalya ve ödül töreni sonunda toplu hatıra fotoğrafı çekildi.

Şampiyonayı değerlendiren İl Temsilcisi Sevinç Bursalı, Denizli’de okçuluğun yeniden ivme kazanmaya başladığına dikkat çekerek, “Katılan sporcularımıza, okullarımıza ve velilerimize teşekkür ediyoruz. Bugün küçükler ve küçükler kategorilerinde müsabakalar yapıldı. Katılım güzel oldu.” . Hava şartları uygun olunca güzel bir rekabet yaşadık.” .

Okçuluğa başlama yaşının 8-9 olduğunu belirten Bursalı, “Şu anda sıfırdan güzel başlangıçlar yapıyoruz ama bu sayı yeter mi? Daha ne cevherler var. Belediyemizin ve diğer kulüplerimizin faaliyetleri hafta içi devam ediyor. Talep üzerine ekstra gruplar da açılmaktadır.Bu müsabakalarda küçük yıldızlar ve gençler kategorilerinde dereceye girenler Mersin’de yapılacak müsabakalarda Denizli’mizi temsil edeceklerdir.” – DENİZLİ

habersogutlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu