Sağlık

Sa-HaDer Başkanı Tunç Deprem Bölgesi Samandağ’da Görevde

Depremlerde en çok hasar gören illerden biri olan Kahramanmaraş’ın merkez üssü Hatay’ın Samandağ ilçesinde sağlık çalışanlarının atamaları devam ediyor.

Bilim Sıhhat Haber Ajansı (BSHA) Samandağ Devlet Hastanesi’nde görev yapıyor Sağlık Çalışanları Hakları ve Çalışma Derneği (Sa-HaDer) Yönetim Kurulu Başkanı Derya Tunç ile görüşerek bilgi aldı. İzmir’de bir devlet hastanesinde görev yapan Dernek Lideri Tunç Hatay, Samandağ İlçesi’ndeki devlet hastanesinde görev başında olduklarını, sağlık hizmetlerinin ilk günlere göre daha olağan koşullarda devam ettiğini gözlemledi. Sa-HaDer Lideri Derya Tunç, Hatay’da ilk gelen takımların ortasında yer aldıklarını belirterek, bölgede durumun ilk günlere göre şu an daha stabil olduğunu söyledi. Tunç, “Samandağ Devlet Hastanesi’nin başındayız. Buraya ilk geldiğimizde ‘iyi ki geldiniz, bizi unuttunuz sandık’ şeklinde karşılandık. İlk günlerde koridor şartlarında müdahaleler yapıldı, elektrik ve su sıkıntısı yaşandı. Gıda sorunu vardı, yardımlarda aksamalar oldu. Dün gece İstanbul, Bursa, Ankara ve farklı illerden 130 kişilik takviye ekip geldi. Hastanenin depremzede personeli de görev mücadelesi veriyor, buradan ayrılamıyorlar.”

Sa-HaDer Lideri Tunç: “Mahkemeden İlerleme Cezası Döndü”

Sa-HaDer İzmir Valiliği İl Disiplin Kurulu tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki Yeter Parti Kümelenmesi Toplantısı’nda sağlık çalışanlarının sorunlarını dile getirdiği iddiasıyla Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Derya Tunç hakkında disiplin soruşturması başlatıldı. , ve 1 yıl adım adım ilerleme cezasına çarptırıldı. Tunç’a cezaya karşı başlattığı hukuki çabayı kazandığı için verilen cezanın kaldırıldığı öğrenildi. Hatay Samandağ’da deprem bölgesinde görev yapan röntgen teknisyeni Sa-HaDer Önder Tunç, davayı kazandığı haberini doğruladı.

Sa-HaDer Twitter Hesabı

(BSHA-Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu