Haber

Bakan Özer 71 ilin yöneticileriyle görüştü

ANKARA (İGFA) –Milli Eğitim Bakanlığı Tevfik İleri Toplantı Salonu’nda Bakan Mahmut Özer başkanlığında deprem gündemiyle gerçekleştirilen toplantıda depremden etkilenen iller ile eğitim öğretim sürecine ilişkin gelişmeler ele alındı.

Toplantıya Bakan Özer’in yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı birim amirleri ve deprem bölgesi olan 10 il dışında 71 ilin milli eğitim müdürleri katıldı.

Görüşmede Özer, il milli eğitim müdürlerine eksikliklerinin olup olmadığını sorarak, gerekli çalışmaların hızla yapılması talimatını verdi. Milli eğitim müdürlerinin talep ve önerilerini dinleyen Bakan Özer, illerde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Özer, 10 ildeki tüm çadır alanları ve toplanma yerlerinde çocuklar için psikososyal destek, oyun ve aktivite çadırları kurulduğuna dikkat çekerek, önceki yıllarda olduğu gibi ilçe ve okul bazlı geçiş olacağını hatırlattı. Pandemi süreci. Eğitimi ne kadar erken normalleştirirsek, Türkiye’nin normalleşme sürecini de o kadar hızlandırmış oluruz.” Bakan Özer, “Şu anda eğitimin başlamasına odaklanmamız gerekiyor. 20 Şubat’ta 71 ilde eğitime başlayacağız.” sözünü kullandı.

onikisubat-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu