Ekonomi

Prairie Operating Colorado petrol ve doğal gaz planı için onay aldı

HOUSTON – Bağımsız bir enerji şirketi olan Prairie Operating Co. (NASDAQ:PROP) bugün Colorado Enerji ve Karbon Yönetimi Komisyonu’nun (ECMC) Genesis I Petrol ve Gaz Geliştirme Planını (OGDP) onayladığını duyurdu. Plan, Colorado, Weld County’de 18 adede kadar üç mil lateral kuyu ve 54 adede kadar iki mil lateral kuyu içerecek şekilde iki ped üzerinde 72 kuyunun geliştirilmesinin ana hatlarını çiziyor.

Onay, Prairie için petrol ve sıvı bakımından zengin kaynaklarıyla bilinen Denver-Julesburg (DJ) Havzası’ndaki faaliyetlerini genişletme yolunda önemli bir adımdır. Şirketin bu yılın başlarında satın aldığı ek kuyular ve Ocak ayında duyurulan Nickel Road Operating (NRO) varlık alımının beklenen kapanışıyla birlikte kuyu envanteri 140 ruhsatın üzerine çıkacak.

Prairie Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Ed Kovalik, ECMC’ye ve şirketin ekibine duruşma sürecinde verdikleri destek için teşekkür etti. Yeni izinlerin Prairie’ye çok yıllı bir proje envanteri sağlaması, 2025 yılına kadar operasyonel görünürlüğü artırması ve esnek programlamaya olanak tanıyan sağlam bir sondaj envanterini sürdürmesi bekleniyor.

Ayrıca Prairie, Genesis II OGDP olarak adlandırılan, 5.760 maden dönümüne kadar yeraltı gelişimini içeren ve 42 ila 54 yeni kuyu öneren ikinci bir Genesis OGDP için hazırlıklara başladı. Şirket bu planı Nisan 2024’e kadar ECMC’ye sunmayı hedefliyor.

Prairie Operating Co. Amerika Birleşik Devletleri’nde kanıtlanmış petrol ve doğal gaz kaynaklarının satın alınması ve geliştirilmesi konusunda uzmanlaşmıştır. Şirket sorumlu kalkınmayı vurgulamakta ve büyüme, sermaye disiplini ve sürdürülebilir nakit akışı yoluyla getirileri en üst düzeye çıkarmaya odaklanmaktadır.

Bu duyuru, gelecekteki olaylarla ilgili mevcut beklentilere ve projeksiyonlara dayanan ileriye dönük ifadeler içermektedir. Yatırımcılar, bu tür ifadelerin gerçek sonuçların öngörülenlerden önemli ölçüde farklı olmasına neden olabilecek risklere ve belirsizliklere tabi olduğu konusunda uyarılmaktadır.

Bu makalede verilen bilgiler Prairie Operating Co. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu