Haber

Koç Üniversitesi 74 kilo uyuşturucu iddiasını doğruladı: İşten attık

Urfa’da bir vakıf üniversitesine ait resmi plakalı araçta yapılan aramada piyasa değeri 3 milyon TL olan toplam 74 kilo uyuşturucu ele geçirildi, 2 şüpheli gözaltına alındı. Koç Üniversitesi’nden yapılan yazılı açıklamada aracın üniversiteye ilişkin olduğu doğrulanırken arabası müsaadesiz olarak kent dışına çıkaran sürücün işine son verildiği bilgisi paylaşıldı.

Şanlıurfa Vilayet Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü grupları, Urfa-Antep kara yolunda bir vakıf üniversitesine ilişkin resmi plakalı aracı durdurdu.

Şüpheli araçta eğitimli köpek ile yapılan aramada 7 valiz içinde 98 paket halinde 53 kilo skunk ile 29 paket halinde 21 kilo 350 gram toz esrar ele geçirildi. Piyasa kıymeti toplam 3 milyon TL olan uyuşturucuya el koyan polis, şoför ile kuşkulu araca öncülük yapan 34 EYJ 640 plakalı aracın şoförünü gözaltına aldı. 2 şüphelinin polisteki süreçlerinin sürdüğü belirtildi.

Söz konusu aracın Koç Üniversitesi’ne ilişkin olduğu tezleri gündeme gelmişti. Üniversiteden yazılı açıklama yapıldı. “Son günlerde üniversitemizin adının geçtiği bazı haberlere ilişkin basın ve kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur” denilen açıklama şöyle:

“Üniversitemizde sürücü olarak çalışmakta olan kelam konusu kişinin üniversitenin aracını müsaadesiz olarak tek başına kent dışına çıkartmasına ve suça karışmasına istinaden Koç Üniversitesi’ndeki işine derhal son verilmiştir. İsimli süreç hala devam etmekte olup, üniversitemiz de kendisi hakkında kabahat duyurusunda bulunmuştur.

Koç Üniversitesi olarak emniyet güçlerimiz ve isimli makamlarla daimi işbirliği içinde olduğumuzu ve süreci yakından takip ettiğimizi duyururuz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu