Haber

Kepez Belediyesi Başköy Mahallesi’ne Yeni Hizmet Binası Yapıyor

Kepez Belediyesi, kırsal yerleşim yerlerinden Başköy Mahallesi’nde ekonomik ömrünü tamamlamış hizmet binasını yeniliyor. Geçtiğimiz günlerde temeli atılan ve içinde kütüphanenin de yer alacağı yeni hizmet binasının inşaatı devam ediyor.

Kepez Belediyesi, Başköy Mahallesi’nde yeni bir hizmet binası yapıyor.

Başköy İlkokulu’nun bahçesine yakın bir alanda bulunan ve içinde muhtar odası ile öğretmenler odasının bulunduğu binanın tadilatını mahalle sakinleri talep etti. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü mahalleyi ziyaretinde, ekonomik ömrünü tamamlamış mevcut hizmet binasının yenileneceğini söyledi.

Tadilat kapsamında eski ve hizmet ömrünü tamamlamış mevcut bina yıkıldı. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından yeni hizmet binasının imalat süreci başladı. temeli geçtiğimiz günlerde atıldı.

Yaklaşık 200 metrekarelik arsa üzerine inşa edilecek yeni hizmet binasında muhtarlık, öğretmenler odası, doktor odası ve kütüphane yer alacak.

Başkan Hakan Tütüncü, kalıcı hizmetlerle kent merkezine uzak mahallelerde sosyal hayatı kolaylaştırmaya çalıştıklarını belirtti.

Başkan Tütüncü, “Yeni hizmet binamız ile hem vatandaşımızın kamu hizmetini ayağına getiriyoruz hem de öğretmen ve öğrencilerimizin taleplerini karşılıyoruz. Başköylü çocuklarımızı bilgi, kitap ve çalışma ortamı ile buluşturacağız. Öğretmenler odası” Başköy İlkokulu’nun mevcut binasının içinde olduğunu, “Sosyal ihtiyaçlarını giderebilecekleri güzel bir oda yapıyoruz. Mahalle muhtarımızın servis odasının yenilenmesi talebini karşılıyoruz. Yeni sosyal tesisimiz Başköy için mükemmel bir hizmet noktası olacak” dedi. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu