Teknoloji

Fiat 500’ün elektrikli versiyonu Avrupa’da lider!

İki yıl üst üste segmentinin liderliğini sürdüren Fiat 500e, A ve B segmentindeki tüm elektrikli (A+B BEV) araçlar arasında yüzde 14,7 pazar payıyla 2022 yılına göre 0,3 puanlık artış elde etti. 500 ailesinin sıfır emisyonlu modeli 65 bine yakın satış rakamına ulaştı.

Fiat 500e aynı zamanda Stellantis Grubunun en çok satan tamamen elektrikli otomobili oldu. Torino’da tasarlanıp üretilen 500e, şu ana kadar 42 uluslararası ödüle layık görüldü. 500e aynı zamanda Fiat’ın en çok ödül alan modeli unvanını da koruyor.

Fiat İcra Kurulu Başkanı (CEO) ve Stellantis Global CMO Olivier Francois, modelin Avrupa’daki elektrikli şehir otomobilleri arasındaki liderliğini iki yıl üst üste koruyarak başarısını bir kez daha kanıtladığını belirtti.

Francois, 500e’nin piyasaya sürülmesinden bu yana dünya çapında 185 bin adetten fazla satıldığını belirtti. “Uluslararası metropollerin çevresel dönüşümünde önemli bir rol oynadı. Şu anda dünya çapında 44 ülkede satılan 500e, markanın dünya çapındaki elektrifikasyon yolculuğuna devam ediyor. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını her zaman merkeze koyarak onlara kolay, duygusal ve duygusal açıdan kolaylıklar sunuyoruz. sosyal açıdan uygun çözümler.”Bu kelimeyi kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu