Haber

Yeditepe Üniversitesi’nde Cumhuriyetin 100. Yılı Kutlamaları

Yeditepe Üniversitesi’nde düzenlenen Cumhuriyetin 100. yıl dönümü kutlama etkinliğine çok sayıda akademisyen, öğrenci ve çalışan katıldı. Törenin açılışını yapan Yeditepe Üniversitesi Kurucu ve Onursal Lideri Bedrettin Dalan, ‘Siz Atamızın hayalini kurduğu gençliksiniz. Karşımda gördüğüm bu kalabalık muhteşem. Var olduğunuz için hepinize teşekkür ederim. Atatürk Cumhuriyeti bize emanet etti. “Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetimizi korumak ve savunmak kırmızı çizgimizdir” dedi.

Törende, Yeditepe Üniversitesi tarafından Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak hazırlanan ve PTT tarafından basılan pul, Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl ve Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölüm Başkan Yardımcısı’na takdim edildi. Dr. Öğr. Üyesi Gürbüz Doğan Ekşioğlu tarafından Bedrettin Dalan’a hediye edildi. Daha sonra Tiyatro Bölümü öğrencilerinin Cumhuriyetin 100. Yılı dolayısıyla hazırladığı ‘Bir Ev’ oyunu ve Dans Kulübü’nün zeybek gösterisi izlendi.

‘DÜNYADA HERŞEYİN EN GERÇEK REHBERİ BİLGİ, BİLİMDİR’

Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl de Cumhuriyetin 100. yılını kutlamanın gururunu yaşadıklarını belirterek, şunları paylaştı:

‘Mustafa Kemal Atatürk’ Dünyadaki her şey için; Bilim medeniyetin, hayatın, başarının en doğru rehberidir; ‘Bu bilimdir’ diyor. Atatürk’ün Rönesansını sürdüren Yeditepe Üniversitesi olarak kurulduğumuz günden bu yana geleceğimizin aydınlığı olan gençleri bilimin ve bilimin ışığında, düşüncesi hür, vicdanı hür, irfan hür yetiştirmek için çalışıyoruz, ve bunu yapmaya devam edeceğiz. Bize Atatürk’ü anlama ve hissetme ortamını sağlayan Kurucu ve Onursal Başkanımız Bedrettin Dalan’a şükranlarımı sunuyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun.

VİTAM İŞİ AÇILDI

Kutlama kapsamında Cumhuriyetin 100. Yılı şerefine hazırlanan, ufka doğru uçan barış kuşlarından oluşan vitray eserin açılışı yapıldı. Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülveli Kaya, bu tür çalışmaların bizlere her zaman ‘Yurtta Sulh, Cihanda Sulh’ unsurunu hatırlatmasını diledi. Törene katılanlar daha sonra güne özel olarak düzenlenen konserle doyasıya eğlenme fırsatı buldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu