Haber

Villanın çatısındaki yangın beni korkuttu

Villanın çatısındaki yangın beni korkuttu

KOCAELİ – Kocaeli’nin İzmit ilçesinde villanın çatısında çıkan yangın, mahalle sakinlerini sokağa döktü. Yangın, itfaiye ekipleri tarafından kısa sürede söndürüldü.

Yangın, Tüysüzler Mahallesi Çam Sokak üzerindeki 3 katlı villada meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, villanın çatısından yükselen dumanı görenler 112 Acil Çağrı Merkezini aradı. İhbar üzerine adrese itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Kısa sürede adrese ulaşan itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın söndürüldü. Mahalle sakinleri ise dumanları ve ekiplerin geldiğini görünce panik içinde sokaklara döküldü.

“Evlerin birinden duman çıkıyordu”

Ömer Faruk Sarıkiraz, “Pazarın önünde oturuyorduk ki itfaiyenin geldiğini gördüler merak ettiler bir evden dumanlar çıkıyordu. İtfaiyenin sıraya girmeye başladığını gördük. evlerin birinden duman geliyor. İtfaiye geldi söndürdü. Bir sorun yok galiba yavaş gidiyorlar. Allahım kaza. Yapma” dedi.

“Buraya geldiğimizde yanık kokusu almaya başladık”

İtfaiyeyi gördüklerinde dışarı çıktıklarını ve yanık kokusu aldıklarını söyleyen mahalle sakinlerinden Eyüp Ensar Kulaksız, “Aşağıdaki mahallede oturuyorduk. İtfaiye sirenlerini duyduk, itfaiyenin siren seslerini duyduk. ne olduğunu anlamadılar. Yukarı çıktılar. Dışarı çıktık ve yanık kokusu almaya başladık. Buraya geldiğimizde evden dumanlar çıktığını gördük. İnsanlar sokaklara döküldü. Baktık ve söndürdüler. Umarım sağlıklıdırlar ve kimseye bir şey olmamıştır” dedi.

Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu