Haber

Uluslararası Yol Bisikleti Yarışları Kayseri’de Başlıyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi himayelerinde devam eden Uluslararası Yol Bisikleti Yarışları’nın Grand Prix Kaisareia etabı bu hafta sonu yapılacak. Cumhuriyet Meydanı’ndan Erciyes’e uzanan 134 kilometrelik parkurda 9 ülkeden sporcular pedal çevirecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın Kayseri’yi “spor şehri” yapma yolundaki çaba ve özverilerinin meyvelerini taşıyor. Bisiklet sporunun Türkiye’deki merkezi haline gelen ve artık bir klasik haline gelen uluslararası yol bisikleti yarışmalarına ev sahipliği yapan Kayseri Erciyes, Grand Prix Kaisareia etabıyla tüm hızıyla devam ediyor. Birçok spor branşında profesyonel sporcuların çekim noktası olan Erciyes, merkezi İtalya’da bulunan Uluslararası Bisikletçiler Derneği UCI’nin (Union Cycliste Internationale) takviminde dünyanın en çok bisiklet yarışlarına ev sahipliği yapan yeri olarak biliniyor.

Erciyes Uluslararası Yol Bisikleti Yarışları, Uluslararası Bisikletçiler Birliği UCI ve Erciyes Yüksek İrtifa ve Spor Kayseri Büyükşehir Belediyesi himayesinde Erciyes A.Ş., Spor A.Ş. Bisiklet Turizmi Derneği ise temellerini atmaya devam ediyor.

9 ÜLKEDEN SPORCU KATILACAK

Hafta sonu gerçekleşecek Grand Prix Kaisareia etabında 134 kilometrelik parkurda Kazakistan, Özbekistan, Japonya, Malezya, Ukrayna, Eritre, Hollanda, İngiltere ve Türkiye’den sporcular katılacak.

Yarışlar erkekler ve bayanlar olarak iki kategoride gerçekleştirilecekken, erkekler kategorisinde 19 Ağustos Cumartesi günü Cumhuriyet Meydanı’ndan saat 09:00’da başlayacak yarışlar Erciyes Dağı’nda tamamlanacak. – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu