Haber

Turkcell CEO’sundan Kılıçdaroğlu açıklaması: ‘BTK kararını uygulamak zorundayız’

Turkcell CEO’su Murat Erkan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı Bilgi Teknolojileri ve Bağlantı Kurumu’nun (BTK) “Kredi kartı borçlarınızı devletimiz hazinemiz bankalardan devralacak” şeklinde SMS gönderilmesi kararına ilişkin, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından seçmenlere seslendi. dan bir açıklama geldi.

Halk TV’den Seyhan Avşar’a konuşan Erkan, “Biz hukuka bağlı bir şirketiz. BTK yönetmeliklerle ilgili bize ne bildirirse onu yapmakla yükümlüyüz. Mesele sadece Kemal Kılıçdaroğlu değil. Çok fazla toplu mesajlaşma vardı. BTK’nın kararını tüm mesajlara uyguladık. Sadece biz değil tüm operatörler uyguluyor” dedi.

“Bir düzenleyici kurum var. Kanunda bu düzenleyici kurumun talimatlarına uymanız gerektiği yazıyor” diyen Erkan, “Bu arada Kemal Kılıçdaroğlu’nun toplu mesajlarını biz yolladık. Metin geldikten sonra mesaj atmaya devam edersek suç işlemiş oluruz. Dün gece bana bir mesaj gönderildi. Beykoz Belediyesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı mitinge çağırdı. Örneğin, o mesajı biz göndermedik. Yasal düzenlemeye bakıyoruz” dedi.

İşletmecilerin yasağı ihlal etmesi halinde BTK’nın yüzde 3’e varan ceza verme yetkisinin bulunduğunu kaydeden Erkan, “Kaba bir taslakla konuşuyorum. Turkcell’in cirosu 60 milyar dolardır. Tek bir fiile yüzde 3 ceza uygulanabiliyor” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu