Haber

Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği Now Show Doğaçlama Tiyatro gösterisi büyük ilgi gördü.

Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı Atatürk Kültür Merkezi Üniversitesi Tiyatro Grubu’nun sahnelediği ‘Şimdi Göster Doğaçlama Tiyatro’ gösterisi büyük ilgi gördü.

Turgutlu Belediyesi, faaliyetleriyle hem sanatın hem de sosyal yaşamın gelişimine katkı sağlamaya devam ediyor. Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı Atatürk Kültür Merkezi, Üniversite Tiyatro Grubu’nun sahneye koyduğu “Şimdi Göster Doğaçlama Tiyatrosu”yla izleyenleri büyüledi. Keyifli sahnelerin ortaya çıktığı etkinlikte, doğaçlama tiyatro oyunuyla seyirciler oyunun parçası oldu. Oyuncuların spontane performansları izleyenleri güldürmeyi ve renkli anlar yaşatmayı başardı. Tiyatro ekibi sahne performansıyla seyircilerden büyük alkış ve beğeni aldı.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın şunları söyledi:

“Güzel bir 5 yıl geçirdik. Turgutlu halkının kullanabileceği çok güzel binalar inşa ederek hizmete açtık. 2019 yılında göreve gelir gelmez Atatürk Kültür Merkezi’ni kurduk. Merkezimizde 21 farklı kursumuz var. 7 yaşındaki çocuklarımız ve 70-80 yaşındaki vatandaşlarımız faydalanabilir. Bunlar bizim için. Büyük mutluluk veriyor. Turgutlu Belediyesi Eğitim Merkezimizi (TURBEM) kurduk. Bu merkezle birlikte, Lise ve üniversiteye hazırlanan 2750 çocuğun hayallerini gerçeğe dönüştürdük.Bu zorlu süreçte onlara eşlik ederek eğitimler verdik.Mustafa Kemal Mahallemizde Çocuk Kültür Sanat Merkezi’ni kurduk.Türkiye Türkiye’de eşi benzeri olmayan bir çalışmaya imza attık. .Dezavantajlı ailelerimizin yaşadığı bir mahallede 3-5 yaş arası 400 çocuğa günde 3 öğün yemek ve ücretsiz eğitim veriyoruz.Yaptığımız o binalar Turgutlu’nun ihtiyacı ama öyle kurslar var ki gençlerimiz ve hemşerilerimiz faydalansın. faydalanmak en çok gurur duyduğumuz şeydir. gurur duyduğu projeler vardı. Şu anda gurur duyduğumuz bir projenin kaba inşaatını bitirmek üzereyiz. Belediyemize ait 440 kişi kapasiteli tiyatro salonumuz var. Eğitim alanları, kurs merkezleri ve fuaye alanlarını kapsayan bir projedir. İnşallah seçimi kazanırsak eylül ve ekim aylarında tiyatro oyunlarımızı orada sahneleyeceğiz. Bu dönemde Atatürk Kültür Merkezimizde tiyatro ekibiyle tanıştık. Turgut halkının kendi yarattığı oyunlara bu kadar ilgi göstermesi büyük bir mutluluk. “Turgutlu’da ilk kez izleyeceğimiz doğaçlama oyununu hazırlayan hocalarımızı ve gençlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Now Show Doğaçlama Tiyatro gösterisini Önder Çetin Akın, eşi Sabriye Akın, CHP Turgutlu İlçe Başkanı Hasan Ayma, Turgutlu Belediyesi Daire Başkanları ve işçiler izledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu