Haber

TIME listesine seçilen Haluk Levent ödülü reddetti.

Müzisyen ve Dostları Derneği’nin kurucusu Haluk Levent, TIME Dergisi’nin her yıl klasik olarak yayınladığı en etkili 100 isim listesinde yer aldı. Levent, sosyal medya hesabından ödülü reddettiğini ve Amerika’ya gitmeme kararı aldığını duyurdu.

ELİF ŞAFAK: BABA HAYAT KURTARIRKEN TÜRKİYE DEVLETİ SON DERECE YETENEKLİ OLDU

Elif Şafak, 6 Şubat merkezli depremlerin ardından arama kurtarma çalışmaları sırasında binaların duvarlarına yazılan ‘Ses yok’ sözlerine işaret ederek, Haluk Levent için TIME’a yazdığı yazıda, “Bu sözler çaresizliğin simgesiyse, Haluk Levent adı da bir umut simgesidir.”

Şafak, sözlerine şöyle devam etti: “Felaketten sonra, dakikalar ölümle yaşam arasındaki fark anlamına gelirken ve Türk hükümeti son derece beceriksizken, Ahbap sahada çalışıyor ve hayat kurtarıyordu.”

‘ÖDÜLÜ REDDETTİM VE AMERİKA’YA GİTMEMEYE KARAR VERDİM’

Levent, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Resmi açıklama geldi. İngiliz Hükümdar Charles, ABD Lideri Joe Biden, Elon Musk, Beyonce, Messi, Bella Hadid, Janet Yellen ile birlikte en etkili 100 kişi arasına seçildim. Türkiye’den 182 kişi önerildi. Editörler araştırma yaptı.Twitter’da Dünya sıralamasında güç.İzlenme gücü ve etkileşim.Üye sayısı.Abinin geçmişteki ve son depremdeki çalışmaları.Fakat içerik beni üzdü.

Referans kişi, Türkiye Cumhuriyeti’nin çalışmalarım üzerinden eleştirisini kabul edeceğim bir şey değil. Bu nedenle ödülü reddediyorum ve Amerika’ya gitmemeye karar verdim.

Tüm devlet kurumları, hükümet, tüm muhalefet, belediyeler ve 18 bin STK yani tüm ülke tek yürek olmuş ve deprem anında herkes elinden geleni yaparken ben bu tartışmalara girmemeye karar verdim. Bilginize.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu