Haber

Sivas’ta 12 aileye barınma desteği

SİVAS (İGFA) – Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla eşi vefat eden 18 yaş altı en az üç çocuğu olan kadınlar için Türkiye genelinde 2 bin 23 konut yapacak. Bu kapsamda Sivas Belediyesi ve Sivas Valiliği’ne bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın ortasında bulunan ilimiz merkezinde ikamet eden dul kadınlara yönelik ‘Konut Destek Programı’ kapsamında; 12 adet sosyal konutun yapımı için protokol imza töreni düzenlendi.

Sivas Valiliği’nde düzenlenen protokol imza töreninde konuşan Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, 12 konutun üretimini üstlenecek Sivas Belediyesi’ne katkılarından dolayı teşekkür ederek, “Ailelerimiz için birlikte yapacağımız evlerimizin temellerini atıyoruz. eşi sosyal devlet anlayışı ile vefat etmiş 18 yaşından küçük en az üç çocuk. yakında atılacak.” söz konusu.

Daha önce Sivas Valiliği ile Sivas Belediyesi arasında kadın misafirhanesi yapılması için protokol imzalandığını hatırlatan Vali Yılmaz Şimşek, dezavantajlı gruplardan sonra Başkanlığımızın kararıyla kadınlar için değerli bir projeyi hayata geçireceklerini belirterek, şunları kaydetti: sosyal devlet olma bilinciyle kimse mağdur olmaz.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Alım ise 18 yaş altı 3 çocuğu olan ve evi olmayan vatandaşlar için 12 adet konut üretip satın alacaklarını ve bunları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza teslim edeceklerini açıkladı. Temel amaçlarının insan odaklı hizmet vermek olduğunu kaydeden Lider Bilgin, konutların şimdiden hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından Kaymakam Yılmaz Şimşek ile Belediye Başkanı Hilmi Satınalma protokolü imzaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu