Haber

Rafting pistinde mahsur kalan köpeğe sporcular yardım etti

Rafting pistinde mahsur kalan köpeğin imdadına sporcular yetişti

Yozgat’ın Çekerek ilçesindeki yapay rafting pistinde kenarda mahsur kalan sokak köpeğinin imdadına rafting yapan YOZGAT Sporcuları yetişti.

Yozgat’ta Çekerek Nehri üzerinde geçen yıl yapımı tamamlanan Türkiye’nin ilk yapay rafting pistinde, Türkiye Şampiyonası’na hazırlanan Çekerek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, parkur çevresinde donmuş ve hareketsiz duran bir sokak köpeği gördü. . Rafting pistinin duvarlarının yüksekliği nedeniyle sıkıştığı yerden çıkamayan köpeğe liseli sporculardan yardım eli geldi.

Antrenörü Abdullah Eraslan eşliğinde donmak üzere olan köpeği kanoya taşıyan sporcular, köpeği ısıtıp besleyerek yaşattı. Sporcuların örnek davranışları ilçe halkı tarafından da takdir edildi. Ahmet Yılmazer isimli öğrencimiz Ahmet Yılmazer, “Türkiye şampiyonasına hazırlanırken piste bir sokak köpeğinin düştüğünü gördük. Uzun süredir oradaydı ve köpeğin arka ayakları kesilmişti. Soğuktan dolayı uyuşmuş.Takım arkadaşlarımız ve antrenörümüzle köpeği sudan çıkardık.Köpek yürüyemez oldu,yorgundu.Köpeği teknemize aldık,depomuza koyduk. ona yiyecek ve su. Şimdi bir hayvansever olarak köpeğin sağlığı çok iyi ve çok mutluyuz köpeği kurtardığımız için.” dedi. Mehmet Yılmazer, “Burada rafting yaparken parkurda bir sokak köpeğine rastladık. . Önce öldü zannettik ama yanına gittiğimizde sağ ve arka ayaklarının üşümediğini gördük. Köpeği kendi imkanlarımızla sudan çıkarıp tekneye bindirdik. Köpeğe mamasını verdik, sağlık durumu da çok iyi.” şeklinde konuştu.

Sporcularıyla birlikte sokak köpeğini sudan çıkarmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Antrenör Abdullah Eraslan, “Antrenman yaparken sporcularımız pistin yanında mahsur kalmış bir sokak köpeği gördüler. Ölmüştü, sonra görmeye gittiğimizde canlı olduğunu gördük.” Köpeğimizi dışarı çıkardık, teknemize bindirdik ve ona güvenli bir alan oluşturduk. Onu ısıttık, mamasını ve suyunu verdik. Köpeğimizi sağlığına kavuşturduk.” sözlerini verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu