Haber

prof. Dr. Naci Görür’den Açıklama: Adana’da Deprem Olacak mı?

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından uzmanların dikkat çektiği Adana’da da ‘deprem’ kaygısı yaşanıyor. Bilimler Akademisi Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, ‘deprem’ korkusu yaşayan Adana için açıklamalarda bulundu.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından bölgedeki sismik hareketlilik devam ederken, uzmanlar Bingöl ve Adana gibi şehirlerde ‘deprem’ riski olduğu uyarılarını sürdürüyor.

“Deprem” endişesinin yaşandığı illerden biri olan Adana ile ilgili olarak Prof. Dr. Naci Görür’den yeni bir açıklama geldi.

Görr, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Arkadaşlar hep Adana soruluyor. Anadolu, Maraş depremlerinden sonra DAF/ÖD fayı boyunca 3.5-7.0 m güney/güneybatıya kaydığında, yerbilimciler doğal olarak biraz tedirgin oluyorlar. Adana Havzası ve Kıbrıs. Dikkatli olun dedik. O kadar sevgiyle” dedi.

prof. Görer, önceki paylaşımında Adana’ya dikkat çekerek şunları söyledi:

“Arkadaşlar Hatay’da 6.4 ve altında depremler oldu. Maraş sarsıntılarının ardından Hatay ve Adana’da da bu büyüklükte depremlerin olmasını bekliyorduk. Nitekim bunu ben, Celal Şengör ve yerbilimci arkadaşlarımız duyurmuştuk. Maraş’ta oldu. Adana ve Kıbrıs’ta da dikkatli olmamız gerekiyor. Bu uyarılar bölgedeki gerilim aktarımına göre verilmektedir. Aynı şekilde Malatya civarındaki Malatya, Ovacık ve Nazimiye-Karakoçan faylarında da örnek sebeplerden dolayı dikkatli olunmalıdır. Yetkililerimizin ve halkımızın dikkatli olmasında yarar var, sevgiyle.”

nazimiye-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu