Haber

Meslekten Yasaklandı: Ambulansla Çocuklara İlkyardım Görevlisi Olarak Gelen Pedofil Tutuklandı

67 yaşındaki Wayne Pearson’ın, hasta çocukların taciz görüntülerini indirdiği tespit edildikten sonra 18 yaş altı çocuklarla çalışması yasaklandı. Pedofili bu kez sağlık görevlisi kılığına girerek sahte ambulansla çocukların spor faaliyetine katıldı. Haberin detayları içeriğimizde…?

Kaynak:https://www.dailystar.co.uk/news/late…

Geçen hafta İskoçya’nın Perthshire kentinde akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı.

Daily Record’un haberine göre 67 yaşındaki Wayne Pearson, spor müsabakasına 10 yaşından küçük çocuklarla birlikte ilk yardım görevlisi kılığında sahte bir ambulansla gitti.

Durumun anlaşılmasının ardından şahıs tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

Pedofil adamın, hasta çocukların taciz görüntülerini indirdiği tespit edildikten sonra 2016 yılında 18 yaş altı çocuklarla çalışması yasaklandı.

İlk yardım şirketi Sahil Ambulans ve Medikal’i işleten adam, eski ambulansları sürmeye devam ediyor.

Eski bir arkadaşı, “Ambulanslarla dolaşıyor ve bazen park ediyor ve çay içiyor. Mola veren bir sağlık görevlisi gibi görünüyor.”

Biri hastalanıp onu arayabilir. Bu adam büyük bir tehlike. Çocuklarla birlikte bir merkeze gelmek için farklı yollar denemeye devam ediyor.’

Pedofil adam, 2016’da mahkemenin kararını defalarca ihlal etti. 2020’de Edinburgh’da bir ilkokul etkinliğine ve Perthshire’da bir çocuk bisiklet etkinliğine katıldı.

Ayrıca Eylül 2019’da oryantiring etkinliğinde çalışarak kararı tekrar ihlal etti.

Muhalefet adalet bakanı Jamie Greene, “Hüküm giymiş bir sübyancının aynı ciddi suçu üç kez işleyip yine de hapis cezasından kurtulabilmesi son derece endişe verici” dedi. dedim.

Not: ‘Muhalefet adalet bakanı’ kavramı ‘gölge adalet bakanı’ndan gelmektedir. İskoçya’da, ana muhalefet partisine gölge hükümet denir ve parti, iktidar partisinin bakanlarının her birini değiştirmek için üyeler atar.

dikili-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu