Haber

Pencereden atlamıştı! Notlar Gerçeği Ortaya Koydu: “Bana Bir Şey Olursa Sorumlusu Eşimdir”

Esenyurt’ta 36 yaşındaki Emine Özdemir camdan atladı. Özdemir’in yoğun bakımdaki tedavisi devam ederken, konuttan çıkan not kağıtları yaşadıklarını ortaya çıkardı. Özdemir, “Bana bir şey olursa sorumlusu Muhammed Özdemir’dir. Bir şey olunca beni hemen dövüyor. Yanına gelmeseydim üzerime ecstasy atacağını söyledi. Öldürdüğü belirlendi. ‘2 ay önce 60 hap içtim’ diyerek kağıda dök.

36 yaşındaki Emine Özdemir, yaklaşık 9 ay önce sosyal medya üzerinden iletişim kurarak Muhammed Özdemir ile tanıştı.

Kısa süre sonra aralarında duygusal bir ilişki başladı. Emine Özdemir, evli olan Muhammed Özdemir’in eşinden boşanmaması nedeniyle ayrılma kararı aldı. Emine Özdemir, ailesinin tepkisi üzerine abisinin evine taşındı.

Bir süre sonra Muhammed Özdemir eşinden boşandı ve Emine Özdemir ile evlendi. Edinilen bilgiye göre Muhammed Özdemir, kıskançlık nedeniyle Emine Özdemir’e şiddet uygulamaya başladı. Şiddet nedeniyle psikolojik sorunlar yaşamaya başlayan Emine Özdemir, 28 Ocak Cumartesi günü Esenyurt İnönü Mahallesi’ndeki apartmanın 4’üncü katındaki apartmanının penceresinden atladı.

Bir süre sonra Muhammed Özdemir eşinden boşandı ve Emine Özdemir ile evlendi.

Muhammed Özdemir

Edinilen bilgiye göre Muhammed Özdemir, kıskançlık nedeniyle Emine Özdemir’e şiddet uygulamaya başladı. Şiddet nedeniyle psikolojik sorunlar yaşamaya başlayan Emine Özdemir, 28 Ocak Cumartesi günü Esenyurt İnönü Mahallesi’ndeki apartmanın 4’üncü katındaki apartmanının penceresinden atladı.

Kadının ağır bakımda ölümle mücadele ederken, yaşadıklarını konuttaki not kağıtlarına anlattığı ortaya çıktı.

Özdemir’in ‘Bana bir şey olursa sorumlusu Muhammed Özdemir’dir. Bu yazının savcılara iletilmesi ve gerekli işlemin yapılması gerektiği öğrenildi. Not kağıdında ‘Hastalığım beni çoktan bitirdi, her gün ağlıyorum. “Sana köpek gibi davranacağım” dedi. Boşanmaya hiç niyetim yoktu. Boşanacağız diyerek beni sürekli dürtüyor. Bir şey olduğunda beni hemen dövüyor. 2 ay önce 60 hap içtim. Bana psikotik bir baskı uyguluyor. Evin panjurlarını bile açamıyorum. Gelip kendisi açıyor. Cama yaklaşsam ‘Cama dokunursan seni öldürürüm’ diyor. Eğer yanına gelmeseydim üzerime ecstasy atacağını söyledi.yazıldığı görülmektedir.

Emine Özdemir’in kardeşi Ömer Kanber, Muhammed Özdemir ile psikolojik olarak kötü bir dönemde ablasının nişanlısından ayrıldığı dönemde sosyal medyadan tanıştığını söyledi.

kanber, ‘Evliydi, eşiyle geçim sıkıntısı çekerken ablamla tanıştı. Kocasından boşanacağını söylüyor. Kız kardeşim de psikolojik bir çöküntü içindeydi. “Boşanacağım ve seni alacağım” dedi durumu fırsat bilerek. Ablam da kaçtı. Hiçbir şey bilmiyoruz. Daha sonra bir ay birlikte yaşarlar. Ablam daha sonra kandırıldığını anlıyor. O süreçte şiddete maruz kaldı. Evimize döndü ve sığındı. Biz buna sahibiz. Ablam, ‘Onu evlenmeye ikna etmek istediğim için beni dövdü’ dedi. Bu şiddetin gelecekte de devam edeceği konusunda uyardık. Buna rağmen gitmek istedi. Ayrılmadan önce karısından ayrıldı ve kız kardeşimle evlendi. Evlendikten sonra şiddetin yanı sıra ‘Akıl hastasısın’ gibi ifadeler kullanarak psikolojisini bozdu ve hayatını zindana çevirdi. Her konuda Muhammed Özdemir’den şikayetçiyiz.dedi.

Kanber, ablasının geri dönmek istediğini ancak anne ve babasının kabul etmemesi üzerine evine geldiğini belirterek, şunları söyledi:

Yaşadıklarını bana ve eşime anlattı. Biz de git dedik. En son evine geldiğinde ‘Bana bir şey olursa’ diyen bir mektup bırakmıştı. Kız kardeşim böbrek ameliyatı geçirmişti. Ameliyat olmasına rağmen şiddete maruz kaldı. Ben ablama bakarım dedim ama bu kişi ‘Kardeşine arabayla çarparım, çalışma saatlerini biliyorum, babanı öldürteceğim’ gibi tehditler savurdu. Kız kardeşim söylediği dışında hiçbir şeye inanmadı. Pazar günü saat 11:00 sıralarında Muhammed Özdemir aradı. Ömer, seninle ablan Emine hakkında konuşmam gerekiyor. Akşam market alışverişine gittim. Yarım saat sonra Emine aradı. “Ne zaman geliyorsun?” O sordu. Yarım saat sonra geleceğimi söyledim. Seni seviyorum, adil ol. Ben bu acıya dayanamıyorum dedikten sonra bir çığlık sesi geldi. Koşmaya başladım, geldiğimde yerdeydi. Buna inanmıyoruz çünkü ablam bize ağrısı olmadığını söyledi. Ablamı kendi aracıyla Esenyurt’ta bir hastaneye götürdü. Orada müdahale edemeyeceği söylenince buraya getirildi. Tedavisi burada devam ediyor. Bugün Cumartesi, Pazar günü saat 10:00 gibi Muhammed Özdemir beni arıyor. Bu şekilde öğreniyoruz. Çelişkili olduğunu düşünüyorum ama bu kişi hala dışarıda. Nasıl olduğunu bilmiyorum. Cinayete teşebbüs var. Verdiği mektuplar var, notlar var. Bunları savcılığa teslim ettik ama hala dışarıda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu