Ekonomi

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’ne 260 hektar ek alan

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, “260 hektarlık 5. Organize Sanayi Bölgemiz ek alanımızın yer seçimi tamamlandı, imar planı ve altyapı çalışmalarına başlanacak, sanayi parseli ihtiyacının karşılanması için hizmete açılacak.”

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nin (MTOSB) sanayi parseli ihtiyacını karşılamak üzere bölgenin 2’nci, 3’üncü katı yapılıyor. 4. ve 4. etap OSB alanlarına ek olarak 260 hektarlık 5. etap OSB alanının yer seçimi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı temsilcileri ve sahada görev yapan kamu kurumlarının komite üyeleri tarafından 09.05.2023 tarihinde değerlendirildi. seçici kurulu oy birliği ile kabul etti.

Mersin Valisi ve MTOSB Girişimci Heyet Başkanı Ali Hamza Pehlivan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Mersin Tarsus Organze Sanayi Bölgemiz 380 hektar 1. OSB, 278 hektar imar alanı, 278 hektar imar alanı ve 98 hektar ilave 3. OSB 230 hektar alan üzerinde yüzde 100 dolulukla faaliyet gösteriyor. ilgili alana ilişkin imar planı ve parselasyon çalışmaları devam etmektedir.260 hektar 5. OSB ek alanımızın yer seçimi kesinleşmiş olup, imar planı ve altyapı çalışmalarına başlanacak olup, sanayi parseli ihtiyacını karşılamak üzere hizmete açılacaktır. Mersinli vatandaşlarımıza, sanayicimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olsun” dedi. – MERSİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu