Ekonomi

Life360 5,75 Milyon Hissenin İlk Halka Arzını Başlatıyor

San Francisco

-merkezli Life360, Inc. (LIFX) bugün ABD ‘de 5.750.000 adet adi hisse senedini içeren ilk halka arzını başlattığını duyurdu. Life360, 3.286.231 adet adi hisse senedini satın almak üzere serbest bırakıyor ve izahnamede listelenen satış yapan hissedarlar 2.463.769 adet adi hisse senedini kullanıma sunuyor. Life360, satış yapan hissedarların satışlarından herhangi bir fon almayacaktır. Life360, adi hisse senedini Nasdaq Global Select Market’e “LIF” hisse senedi sembolü ile yerleştirmeyi planlamaktadır. Ayrıca, satış yapan hissedarlar, sigortacılara ilk halka arz için belirlenen fiyattan, sigortacılık ücretleri ve komisyonları için bir kesinti ile 862.500 adi hisse senedi daha satın almak için 30 günlük bir opsiyon vermiştir.

ABD kotasyonu için ek likidite sağlamak ve mevcut hissedarların sahiplik oranı üzerindeki etkiyi azaltmak amacıyla, Arz, belirli hissedarların sahipliklerinin bir kısmını satacağı ikincil bir bileşen içermektedir.

Şirket, arzdan elde ettiği net geliri sermaye kaynaklarını ve finansal manevra kabiliyetini arttırmak, Amerika Birleşik Devletleri ‘nde adi hisse senetleri için halka açık bir piyasa oluşturmak ve günlük operasyonlar, operasyonel giderler ve varlıklara yatırım için fonları içeren genel iş ihtiyaçları için tahsis etmeyi planlamaktadır.

Ana ofisi San Francisco bölgesinde bulunan ve SEC‘e karşı mevcut raporlama yükümlülükleri olan Şirket, Arz’ı ve ABD’li yatırımcılara genişletilmiş erişimi büyümesinde mantıklı bir ilerleme olarak görmektedir. Şirketin CHESS Depositary Interests (“CDI’lar”) (1 adi hisse senedine 3 CDI oranında adi hisse senedini temsil eden) Avustralya Menkul Kıymetler Borsası‘nda listelenmeye devam edecektir.

Goldman Sachs & Co. LLC, Evercore ISI ve UBS Yatırım Bankası arz için ortak lider koordinatörler olarak hizmet vermektedir. Stifel de arz için baş koordinatör olarak hizmet veriyor. Canaccord Genuity, Citizens JMP ve Loop Capital Markets ise arzın küçük koordinatörleri olarak görev yapıyor.

Form S-3 (Kayıt No. 333-279271) olarak bilinen bir kayıt formu (genel bir izahname içerir) SEC ‘e sunulmuş ve 9 Mayıs 2024 tarihinde otomatik olarak yürürlüğe girmiştir. İzahnameye bir ön ek ve arz için ilgili izahname SEC ‘e sunulmuştur ve SEC ‘in https://www.sec.gov adresindeki web sitesinde bulunabilir. İzahnamenin ön ekinin ve arz için ilgili izahnamenin kopyaları şu adresten talep edilebilir: Goldman Sachs & Co. LLC, Prospektüs Bölümü, 200 West Street, New York, NY 10282, (866) 471-2526 numaralı telefon veya [email protected] e-posta adresi; Evercore Group L.L.C., Sermaye Piyasaları Bölümü, 55 East 52nd Street, 35th Floor, New York, NY 10055, (888) 474-0200 numaralı telefon veya [email protected] e-posta adresi; veya UBS Securities LLC, Prospektüs Bölümü, 1285 Avenue of the Americas, New York, NY 10019 veya [email protected] e-posta adresi.

Bu duyuru yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve bir satış teklifi veya menkul kıymet satın alma talebi değildir. Ayrıca, bu tür bir teklif, talep veya satışın söz konusu yargı alanının menkul kıymetler yasaları uyarınca tescil veya onaydan önce yasadışı olacağı herhangi bir yargı alanında menkul kıymetlerin satışı anlamına gelmez.

Planlanan Arz, piyasa koşullarına ve diğer faktörlere bağlıdır ve Arzın sonuçlanıp sonuçlanmayacağı veya ne zaman sonuçlanacağı ya da Arzın nihai sayısı veya koşulları konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir.

Bu makale yapay zekanın yardımıyla oluşturulmuş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu