Haber

Konya’da fren operasyonunda 13 kişi tutuklandı

Otomobil kaçakçılığı suçundan yürütülen soruşturma kapsamında Konya merkezli 10 ilde düzenlenen “fren operasyonu”nda gözaltına alınan 20 şüpheliden 13’ü tutuklandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün tespitleri doğrultusunda Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla başlatılan soruşturmada 8 şüphelinin daha tutuklanmasıyla gözaltı sayısı 20’ye yükseldi. .

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 16 zanlıdan 13’ü sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı, 3’ü ise denetim şartıyla serbest bırakıldı.

Diğer 4 zanlının işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Araçları kuryelerle ülkeye getirdiler.

Konya’da yakalanan zanlılardan Oktay G, Kocaeli’de yakalanan zanlılardan Oktay K’ye ihtiyaca göre aldığı traktör ve treyler siparişlerini bildirdi ve yabancı kuryelerle görüşen Oktay K, satın alınan araçları teslim etti. Konya’ya da bu araçlar sanayide de kullanılıyordu. Demonte olarak satıldığı iddia edildi.

Ayrıca kesintili ithalat (turistik kolaylıklar) kapsamında Türkiye’ye getirilen lüks araçların kuryelerle ülkeye getirildiği, bu araçların da kaçak tescil işlemlerinden sonra satılarak vatandaşları mağdur ettiği iddia edildi.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla geçici ithalat kapsamında Türkiye’ye getirilen araçlarla kaçak araç kullananlar hakkında başlatılan soruşturma kapsamında 9 Haziran’da 12 zanlı tutuklandı.

haberozalp.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu