Haber

Kılıçdaroğlu’ndan Esad’a taziye mektubu

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Suriye’de büyük can kayıplarına da neden olan depremle ilgili olarak Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’a taziye mektubu gönderdi.

Suriye’de 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremde en az 5 bin kişi hayatını kaybetti.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’a depremlerle ilgili taziye mesajı gönderdi.

“Halklarımızın ortak acılarını paylaşıyoruz. Bu vesileyle size ve halkınıza başsağlığı diliyor, bundan sonraki süreçte de acılarımızı değil, umutlarımızı paylaşmayı temenni ediyorum.”

Kılıçdaroğlu’nun beyin sarsıntısı nedeniyle Esad’a gönderdiği mektupta şu ifadeler yer aldı:

“6 Şubat’ta yaşadığımız büyük deprem felaketi ülkemizi olduğu kadar Suriye’yi de etkilemiş ve büyük acılar yaşanmasına neden olmuştur. Yaklaşık on beş gündür bölgeyi ziyaret ederek halkımı iyileştirmeye çalışıyorum.

Ülkemizin ve komşu Suriye halkının acısını yüreğimizde hissettiğimizi bilmenizi isterim. Bu felaketin ve yaşadığımız acıların bir kez daha gösterdiği gibi, acılarımıza ortak ve komşuyuz, halklarımızın ortak acılarını paylaşıyoruz. Bu vesileyle size ve halkınıza başsağlığı diliyorum ve gelecekte endişelerimizi değil umutlarımızı paylaşmayı umuyorum.”

karaburun-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu