Haber

Kendisini avukat ve Kıyıköy Belediye Başkanı Ender Sevinç’in babası olarak tanıtan zanlının davası sonuçlandı.

Kırklareli’nde rüşvet ve usulsüzlük iddiaları nedeniyle görevden uzaklaştırılan Kıyıköy Belediye Başkanı Ender Sevinç’in babası ve kendisini avukat olarak tanıtan zanlının yargılanması tamamlandı.

2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, “rüşvet” suçundan yargılanan tutuksuz sanık EV ile tarafların avukatları katıldı. Duruşmaya, Kıyıköy eski Belediye Başkanı Ender Sevinç’in babası Y. Sevinç katılmadı.

Duruşma, gelen belgelerin okunmasıyla başladı.

Cumhuriyet savcısı, vakıfla ilgili mütalaasında sanık EV ve Y. Sevinç’in “rüşvet” ve “hakimi, bilirkişi veya tanığı etkilemeye teşebbüs” suçlarından cezalandırılmasını talep etti.

Bir süre ara verilen duruşmada mahkeme heyeti, şüpheye yer bırakmayacak şekilde açık, kesin ve ikna edici delillerin elde edilemediği gerekçesiyle sanıkların beraatine karar verdi.

İddianameden

Kırklareli’nde rüşvet ve yolsuzluk iddiaları nedeniyle İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan Kıyıköy Belediye Başkanı Seçkin Sevinç’in de aralarında bulunduğu 12 kişinin yargılandığı davada, Sevinç’in babası Y. Sevinç ile birlikte yargılandığı iddia edildi. EV, bazı tanıklara ifadelerini değiştirmeleri için rüşvet teklif etti. Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu. İl Jandarma Komutanlığının Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda düzenlediği operasyonda gözaltına alınan Sevinç’in babası Y. Sevinç, çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılırken, EV tutuklanarak daha sonra serbest bırakıldı.

basmakci-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu