Yaşam

Kadınların eylemine engel: Avukat Zehra Şahin darp edildi

İstanbul’un Avcılar ilçesinde dün akşam 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle kadınlar bir araya geldi. Kadınların bildiri dağıtmasına polis izin vermedi ve birçok kadın gözaltına alındı. Avukat Zehra Şahin de duruma tepki gösterince darp edildi.

ETRAFI KALKANLARLA ÇEVRİLDİ

Avcılar Kadın Platformu, dün akşam saat 18.00’de bildiri dağıtmak istedi. Polis ‘kanuna aykırı’ olduğu gerekçesiyle bildiri dağıtımına müsaade vermedi. Bu sırada ofisinde çalışan avukat Zehra Şahin, sokakta bayanların gözaltına alındığını görünce aşağı indi.

Şahin yaşananları şöyle anlattı: “Polislere kartımı gösterip avukat olduğumu söyledim. Kanuna karşıt süreç yaptıklarını, bayanlar dağıldıktan sonra müdahale ettiklerini, rastgele bir ihtar yapmadıklarını, gözaltına almalarına gerek olmadığını söyledim. Daha sonra bayanları gözaltı aracına aldılar. Ortalarında bir gazeteciyi de aksi kelepçelediler, aracın içinde de darp ettiler. Ben de olayı görünce müdahale ettim, görüntü çektim. Avukat olduğumu söyleyince etrafımı kalkanlarla çevirdiler. Beni güçlü biçimde iterek oradan uzaklaştırdılar.”

Şahin polislerin saldırısı nedeniyle rahatsızlandı. Hastaneye giden Şahin, kaburgasında zedelenme olduğunu öğrendi. Nefes almakta ve hareket etmekte zorlanan Şahin, darp raporu aldı. Şahin, kendisine bunu yapan polislerin cezalandırılması için cürüm duyurusunda bulunacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu