İş

İşletmeler dijital dönüşüm ile geleceğe

Gerçekleştirdiği inovasyonlar ile geleceğin teknolojilerini yaratarak, tüm paydaşlarına rekabet güçlerini artıracak çözümler sunma misyonuyla hareket eden IAS, “Geleceğe hazır mısınız?” diye sorduğu iş ortaklarına dijital dönüşüm süreçlerinde de destek veriyor. IAS desteğiyle dijital dönüşüm süreçlerini başarıyla hayata geçiren işletmeler de geleceğin rekabetçi piyasa şartlarında rakiplerinin bir adım önüne geçiyor.

Günümüzde genel öngörü firmaların genel bütçelerinin yüzde 10 civarında dijital dönüşüme ayırmaları yönünde. Ancak bu öngörü yapay zeka ve üretim teknolojilerinin ilerlemesi ile yüzde 20 düzeylerine çıktı. Uzmanlar, bu oranın 10-15 yıl içerisinde ise yüzde 40-50 seviyelerine çıkmasını bekliyor. Bunun geri dönüşleri olarak da verimliliği yüzde 100’e varana düzeyde artıran, hata oranlarını yüzde 0.01 düzeylerine düşüren, stratejik kararları alırken yüzde 2’lik sapmaya düşüren bir çok örnek mevcut. Yine yapılan araştırmalara göre dijital dönüşüm süreçlerine başlangıç düzeyinde geçiş bile işletmeler tarafında yüzde 15-20 düzeyinde verimlilik artışı sağlayabiliyor.

“Dijital dönüşüm işletme kültürünü  de yansıtıyor”

Günümüzde hayatımızın her alanında dijitalleşme aktif durumda diyen IAS Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Can Karabiber, konu hakkında şunları söyledi: 

“Kurumların sürdürülebilirlik anlamında dijital dönüşümü çok iyi benimsemeleri gerekiyor. Çünkü gelecekleri artık tamamen buna bağlı. Bu konuya sadece dijitalleşme olarak bakmamak gerekiyor. Dijital dönüşüm süreçleri, tamamen kültürel, düşünsel ve operasyonel bir yaklaşım biçimidir. Firmalar müşterilerine değer üretmek için bir dizi operasyonlar yürütüyor ve bu yönde stratejik kararlar alıyor. Bizim için dijital dönüşüm bu işlemlerin tamamen dijital platforma taşınması için altyapı sunulması ile başlıyor. Bunların hayata geçebilmesi için düşünce yapısının ve kültürün değişmesi için gerekli olan hizmetlerin sunulması da bütünsel bir dönüşümün anahtarı olarak karşımıza çıkıyor. Son olarak dijital dönüşüm süreçlerinde verimliliğin ve kalitenin artırılması için izlenebilirlik ve esnek raporlama gibi bir çok kaynağa ihtiyaç duyan işletmelerin en büyük yardımcısı da bizim gibi konunun uzmanı iş ortakları.”  

Küresel yaklaşım fark yaratıyor 

IAS olarak hizmet sundukları müşteri kitlesinden ötürü dijital dönüşüm konusunu küresel çapta ele aldıklarına vurgu yapan Can Karabiber, “Bu nedenle sunduğumuz hizmet ve ürünleri ihtiyaçları iyi analiz edip, literatür taramalarını yapıp, yenilikçi bir yaklaşımla ortaya koyuyoruz Troia platformumuzun iş süreçlerini hızlı bir şekilde dijital platforma taşıması ile başlayan bu serüvenimiz son zamanlarda MES ve Kurumsal Sürdürülebilirlik yapıları ile devam ediyor. Öte yandan ürün portföyümüzün tamamı dijital dönüşüm üzerine. Müşterilerimiz için bütünsel bir çözüm yaklaşımı benimsiyoruz. Canias ERP, sahip olduğu 80’den fazla modül ile temel düzeyden ileri düzeye kadar bir çok ürün barındırıyor. Otomasyon ve MES çözümlerimiz müşterilerimizin verimliliği ve kaliteyi artırmalarına destek olurken karanlık fabrika geçişlerine ışık tutuyor. Kurumsal Sürdürülebilirlik çözümlerimiz ile firmaların sadece bugünleri değil, gelecek nesillere bırakacağımız yaşanabilir bir dünya mirasının stratejilerini de dijital ortamda sağlıyoruz. Son olarak tüm bu ürünlerimizi, sunduğumuz bütünleşik hizmetler ile destekliyoruz. Dijital olgunluk analizlerinden başlayarak bir yol haritası çıkarıp şirketlerin geleceğine yön verecek hizmetler de sunuyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu