Ekonomi

Intuitive’in da Vinci 5’i İçin Düzenleyici Onayın Yatırımcıları Memnun Etmesi Bekleniyor – Piyasa Uzmanları

Intuitive Surgical (ISRG) Perşembe günü yaptığı açıklamada, gelişmiş da Vinci 5 çok portlu cerrahi robotik sistemi için ABD Gıda ve İlaç İdaresi’nden onay aldığını duyurdu. Bu onay, şirketin onay başvurusunu yapmasının ve sistemin adını açıklamasının üzerinden iki aydan kısa bir süre geçmesinin ardından gelen önemli bir gelişmedir.

Yeni sistem, dünya çapında yedi milyondan fazla cerrahi prosedürde kullanılan selefi da Vinci Xi’nin üzerine inşa ediliyor. da Vinci 5 150’den fazla yeni özellik sunuyor.

Bu iyileştirmeler arasında gelişmiş hassasiyet, gelişmiş görüntü kalitesine sahip son teknoloji ürünü bir 3D ekran ve ameliyat sırasında uygulanan kuvvet miktarını ölçen yenilikçi teknoloji yer alıyor.

Ayrıca da Vinci 5 sistemi, cerrahların daha fazla özerklikle ameliyat yapmalarını destekleyen ve cerrahi prosedürlerin verimliliğini artıran gelişmeler sunuyor.

Intuitive Surgical’ın onay almasının ardından analistler, “Stifel analistleri, yeni sistemin önemli ölçüde daha fazla özellik, araç ve kabiliyete sahip sağlam ve etkileyici bir yeni nesil robotik sistem olduğunu belirttiler” dedi.

“Pazartesi günü daha ayrıntılı değerlendirmeler bekliyoruz, ancak şu anda bu yeni sistemin önümüzdeki yıllarda ISRG için önemli bir büyümeye katkıda bulunacağını tahmin ediyoruz” diye devam ettiler.

Citi Research analistleri de şu yorumda bulundu:

“Bu gelişme hem tıp uzmanları hem de hastalar tarafından olumlu karşılanmalıdır. Aynı şekilde, şirket tam ölçekli ticari lansmandan önce ek veriler toplarken, geliştirilmesine katılan müşterilerle sınırlı bir sürüm başlattığından, yatırımcılar da bu haberi memnuniyetle karşılamalıdır.”

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla bilgi için Hüküm ve Koşullarımıza bakınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu