Haber

İBB Başkanı İmamoğlu, Güç Değişimi Sayfasının 1 Milyon Ziyaretçi Aldığını Açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, internet üzerinden açtıkları “İktidar Değişim” sayfasını 1 milyonu aşkın vatandaşın ziyaret ettiğini, 100 bini aşkın kişinin değişimle ilgili görüş ve önerilerini ilettiğini açıkladı. İmamoğlu, yaptığı paylaşımda görüş ve öneriler arasından 6 konunun öne çıktığını belirtti.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Mayıs ayında yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinin ardından “CHP’de değişim, Türkiye’de değişim, İktidar için değişim” konusunda vatandaşların görüş ve önerilerini almak üzere “CHP’de değişim” çağrısında bulundu. Kurdukları “http://iktidaricindegisim.org” adlı sitenin ziyaretçi sayıları ile site üzerinden alınan görüş ve önerileri paylaştı.

İmamoğlu, “Çağrımıza kulak vererek Türkiye coğrafyasının dört bir yanından ve 6 kıtadan 1 milyondan fazla vatandaşımız ‘Güç Değişimi’ sayfamızı ziyaret etti ve 100 bini aşkın vatandaşımız değişimle ilgili görüş ve önerilerini iletti.

“Siyaset bilimi, sosyoloji ve irtibat uzmanlarından oluşan bir heyet, vatandaşlarımızın yaş, cinsiyet ve coğrafi konum ayrımına göre görüş ve önerilerini inceledi. Bağlantı uzmanları, NLP prosedürü ile duygu analizi yaptığı gibi, mikro düzeyde de analizler yaptı. anlam arama aracı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diyen İmamoğlu, paylaşımına şöyle devam etti:

“Gelen teklifler ve yorumlar şu bahislerde belli oldu:

Toplum, CHP genel başkanı ve yönetiminin değişmesini ve bu değişimin hem kuşak hem de vizyon ekseninde olmasını istiyor. Toplumun ihtiyaçları doğrultusunda net bir vizyon ve politikaların belirlenmesini, kapsayıcı bir demokrasi ve laiklik anlayışının üretilmesini bekler.

Tabanla ilişkilerin güçlendirilmesi, demokratik, hizmet odaklı bir muhalefet yapısının, dilinin ve üslubunun kurulmasını beklemektedir.

Değişimi ve yeniliği benimseyen yeni bir parti yapısı görmek istiyor.

Gençlerin ilgisini çekecek yapıların teşvik edilmesini ve gençlerin güçlendirilmesini talep eder.

İletişimi, değişim vizyonumuzu güçlendirdiğimizi duymak istiyor.

Bizden ayakları yere basan bir siyaset izlememizi ve Atatürk ilkelerine bağlı bir tavır sergilememizi bekliyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu