Haber

Hatay’da 1000 hanelik ‘Kütahya Konteyner Kent’ kurulacak

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Esin Güral Argat, “kahramanmaraş merkezli” depremden etkilenen Hatay’da 1000 konutluk “Kütahya Konteyner Kent” kuracaklarını bildirdi. Yüzyıl” Kütahya Valiliği öncülüğünde kurulmuştur.

Argat, KÜTSO hizmet binasında düzenlediği basın toplantısında, Kütahya’dan çok sayıda kurum, kuruluş ve sivil toplum kuruluşunun da bölgeye yardım ulaştırdığını söyledi.

Esin Güral Argat, KÜTSO olarak yardımların toplanması için nakdi ve aynı şekilde Valiliğin onayını alarak 6 Şubat Pazartesi günü acilen yardım kampanyası başlattıklarını belirterek, “Kampanyayı Türkiye üzerinden duyurduk. Çeşitli platformlarda “Hatay’a gönderdik. Odamız tarafından satın alınan 12 adet konteyner ev Hatay’a gönderildi. Alınan malzemelerle ayni yardımlar da Hatay’a ulaştırıldı.” dedi.

Argat, yönetim kurulu başkanlığını yürüttüğü şirketin de deprem bölgesine 200 konteyner konut, 100 seyyar tuvalet ve duş, 14 bin battaniye gönderdiğini bildirdi.

Hatay’da konteyner kent kurmak için çalışmalara başladıklarını belirten Esin Güral Argat, şunları söyledi:

“Odamız tarafından Valilik iş birliği ile Hatay ilinde 1000 konteynerlik Kütahya Konteyner Kenti kurulması için çalışmalarımızı başlattık. Çalışmalarımızı Kütahya Valiliği, Kütahya Belediyesi, Kütahya Ticaret Borsası, Simav, Tavşanlı ve Gediz Ticaret ve Sanayi Odaları İhtiyacımız var. En temel haklardan biri olan barınma konusunda vatandaşlarımızın bize destek vereceklerine inanıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu