Haber

Gençlerin bayram heyecanı

İZMİR (İGFA) – Spora ve sporcuya değerli temeller atan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Bostanlı’da düzenlenen Gençlik Şenliği alanını ziyaret etti. Başkan Soyer, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Hakan Orhunbilge, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ersan Odaman, İzmir Büyükşehir Belediyesi bürokrat, sporcu ve vatandaşlara izmir eşlik etti.

Başkan Soyer’e yoğun ilgi
Streetball İzmir Cup 2023 turnuvasına katılan sporcularla gündeme gelen Lider Soyer, basketbol turnuvasının da startını verdi. Yasemin Cafe yanında düzenlenen etkinliklere katılan ve vatandaşlardan yoğun ilgi gören Önder Soyer, festival kapsamında kurulan masa tenisi, badminton, futbol gol, okçuluk, speedball branşlarının deneyim alanlarında da gençlerle buluştu. . 4 yaşındaki İdil Ayaz Şen, Önder Soyer’i çim sahada oynarken görünce ‘Söz size’ diyerek sarıldı.

Final 2 Eylül’de Cumhuriyet Meydanı’nda
İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından her yıl düzenlenen 3×3 Sokak Basketbol Şampiyonası, bu yıl festival kapsamında Bostanlı Sahnesi ile başladı. Bostanlı Mesire Alanı’ndaki basketbol sahalarında gerçekleştirilen ilk etabın ardından oynanacak sekiz etap, 2 Eylül’de Cumhuriyet Meydanı’nda sona erecek. 3×3 Sokak Basketbolu 2023 turnuvası, Türkiye Basketbol Federasyonu iş birliğiyle düzenleniyor. Bire bir turnuva etabı, finaller ve ödüllü müsabakalarla Pazar günü sona erecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu