Ekonomi

Firma Değer Yaratmaya Odaklanırken PayPal’da Satın Alma Derecelendirmesi ile Kapsam Başlatılıyor

PayPal’a (NASDAQ:PYPL) Cuma günü New Street Research tarafından Al tavsiyesi ve 80$ hedef hisse fiyatı verildi.

Şirket analistleri, yeni CEO Alex Chriss yönetiminde geçen yaklaşık dokuz ayın ardından PayPal’ın odağını fiyat rekabetinden değer sunmaya çevirdiğini ve Adyen, Stripe ve hatta Apple Pay gibi rakiplerine karşı avantaj sağlayan hem tüketicilere hem de tüccarlara hizmet veren kendine özgü platformunu daha etkin bir şekilde kullanmayı planladığını vurguladı.

Alınan ilk önlemin, bir PayPal hizmeti olan Braintree’nin “pazardaki herkes için faydalı olan sözleşme yenilemeleri için fiyat belirlemede daha hesaplı bir yöntem” benimsemesi olduğunu gözlemlediler. Ayrıca, hesap sahibi olmayanların ödeme yapabilmesi için yeni sunulan bir özellik olan Fastlane’in başlangıçta PayPal markası olmayan işlem hacmini artırması ve ardından hizmet fiyatlandırmasında bir artışa izin vermesi bekleniyor.

New Street Research, Venmo’nun yeni para yatırma toplama özelliklerine, banka kartlarının artan kullanımına ve PayPal’ın genellikle fazla ilgi görmeyen uluslararası para transferi hizmeti Xoom’a atıfta bulunarak, “PayPal’ın önümüzdeki 6 ila 12 ay içinde gelir elde etmek için ek yollar bulacağını tahmin ediyoruz” dedi.

Şirket, “2024 yılı bir değişim dönemidir; 2025 yılında gelir yaratmada önemli bir artış görmeden önce yeni projelerle ilgili güncellemeler ve olumlu göstergeler almayı bekliyoruz, bu da işlem marjı dolarlarını finansal analistlerin tahminlerinin ötesine taşıyacaktır” açıklamasında bulundu.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu