Haber

Enerjisa Üretim ve Güler Legacy İş Birliğiyle Çocuklara Özel Düzenlenen Geleneksel Basketbol Kampı

Türkiye’nin lider özel sektör elektrik üretim şirketi Enerjisa Üretim, Güler Legacy iş birliğiyle Adana Tufanbeyli’de düzenlenen basketbol kampıyla sekizinci kez çocuklarla buluştu.

Türkiye’nin öncü ve lider özel sektör elektrik üreticisi Enerjisa Üretim, Güler Legacy ile birlikte Adana Tufanbeyli’de düzenlediği basketbol kampıyla çocukları sporun birleştirici gücüyle buluşturdu. Fiziksel ve zihinsel gelişime büyük katkı sağlayan spor dallarından biri olan basketbolla çocuklara ulaşan Enerjisa Üretim ve Güler Legacy, ülkenin farklı illerinde düzenledikleri basketbol kamplarıyla bin 500’den fazla çocuğun gelişimine katkıda bulundu. 3 yıldır.

Deprem bölgesindeki çocukların spor yoluyla iyileşmesine odaklanarak faaliyetlerini şekillendiren Enejisa Üretim’in, Adana Tufanbeyli’de düzenlediği basketbol kampına toplam 50 çocuk katıldı. Yaşları 8 – 12 arasında değişen 50 çocuğun temel basketbol eğitimi aldığı kampta; Çocukların sportif performansları ölçülüp takip edilirken, temel basketbol duruşu, top kontrolü ve top sürme, şut mekaniği, savunma, hareket bilgisi, pas çeşitleri, temel oyun kuralları, takım çalışması, bağlantı ve işbirliği ile eğitsel oyun tekniği anlatıldı.

Enerjisa Üretim, düzenledikleri basketbol kamplarıyla çocuklara sadece sporun ve basketbolun değerini değil aynı zamanda yenilenebilir enerji ve sürdürülebilirliği de aktardığını belirtti. Klasikleşen bu kampların, Güler ailesinin desteğiyle çocuklara değerli deneyimler sunması nedeniyle keyifli olduğunu belirten şirket, çocukları eğiterek, bilinçlendirerek ve tanıtarak sürdürülebilir bir dünya için adımlar atmaya devam edeceklerini duyurdu. Toplumun ve çevrenin daha iyi bir geleceği için spora.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu