Haber

Çeşme’ye gelen yaklaşık 200 depremzede otel ve yazlıklara yerleştirildi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen aralarında çocukların da bulunduğu yaklaşık 200 kişi, İzmir’in Çeşme ilçesindeki otel ve yazlıklara yerleştirildi.

Çeşme Turistik Otelciler Derneği (ÇESTOB), Alaçatı Turizm Derneği ve İlçe Belediyesi’nin organizasyonuyla depremin yıkıma yol açtığı illerden İzmir’e gelen depremzedeler yetkililer tarafından karşılandı.

Otellerin yanı sıra yazlıklarda da ağırlanacak depremzedelerin gıda, sağlık ve terapi ihtiyaçlarının karşılanması için çalışma başlatıldı.

Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, ilk etapta depremzedeler için 500 oda ayırdıklarını ve yaklaşık 1000 kişiyi ağırlayacaklarını bildirdi.

İlçe halkı olarak misafirlerin yiyecek ve giyecek ihtiyaçlarının karşılanması için seferber olduklarını anlatan Oran, “Klinik psikologlarımız, doktor ve hemşirelerimiz, diyetisyenlerimiz ve berberlerimiz deprem bölgesinden gelen vatandaşlarımızı ziyaret ediyor. Muayeneler ve mülakatlar.İhtiyaçlarını tespit edip sosyal servislerimize bildiriyorlar.Biz de ihtiyaçları anında karşılıyoruz.Bunun için elimizden geleni yapıyoruz.” söz konusu.

ÇESTOB Lideri Yakup Demir de evini kaybedenlerin barınması için çaba sarf ettiklerini belirterek, “Ciddi talep görüyoruz. Şu anda kayıtlarımız yüzde 50’yi geçti ve hızla devam ediyor. Çeşme olarak yapıyoruz. elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Umarım acıları bir nebze de olsa dindirebiliriz” dedi.

Depremzedeler için kıyafet getiren vatandaşlardan Sergen Yılda, ülkenin büyük bir felaket yaşadığını ve çok üzgün olduklarını söyledi.

Yılda, “Bütün kalbimiz oradaki vatandaşlarımızla birlikte atıyor. Annem televizyonda haberleri izlerken depremzedelere yardım için ördüğü kazakları ben de yardım toplama merkezine getirdim.” terimleri kullandı.

dikilihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu