Ekonomi

BlackBerry 100 milyon dolarlık kar artışı hedefliyor

WATERLOO, Ontario – BlackBerry Limited (NYSE: BB; TSX: BB) bugün kârlılığı ve nakit akışını iyileştirmeye yönelik çabalarını ve yıllık 100 milyon dolarlık net kâr artışı hedeflediklerini duyurdu. Bu hedef, daha önce duyurulan 50 milyon dolarlık maliyet tasarrufuna ek olarak maliyet azaltma ve marj genişletme girişimlerini de içeriyor. Şirket, bu çeyrekte 100 milyon $’lık hedefin yaklaşık 55 milyon $’ına ulaşmak için önlemler belirledi.

Şirket, bu çeyrekte faaliyet nakit akışında sıralı iyileşmeler bekliyor ve 2025 mali yılının dördüncü çeyreğinde olumlu faaliyet nakit akışı öngörüyor. BlackBerry ayrıca IoT ve Siber Güvenlik bölümlerini bağımsız kuruluşlar olarak kurma konusunda da önemli ilerleme kaydetti; Bu hamle, liderlik ekiplerinin oluşturulmasını ve dışarıdan danışmanların işe alınmasını da içeriyor.

Finansal yeniden yapılandırma açısından, BlackBerry kısa süre önce dönüştürülebilir tahvil teklifi yoluyla 200 milyon dolar topladı ve şirketin borcunu Kasım 2023’e kadar %45 oranında azaltmasına olanak sağladı. Bu adımın uzun vadeli likidite ve istikrar sağlaması bekleniyor.

BlackBerry, bu çeyreğe ilişkin gelir görünümünü yineledi ve toplam şirket gelirlerinin 150 milyon ila 159 milyon dolar arasında olacağını ve Siber Güvenlik Yıllık Tekrarlayan Gelirinin (ARR) sırayla istikrar kazanacağını tahmin etti.

Şirketin CEO’su John J. Giamatteo, yeniden yapılanma çabalarında güçlü kararlar alındığını bir kez daha kabul etti ve BlackBerry’nin stratejik yönüne ve mali konumuna olan güvenini dile getirdi.

BlackBerry’nin maliyet düşürme yaklaşımı, yıllık 27 milyon dolar tasarruf sağlaması beklenen Siber Güvenlik işinde iş gücü dışında daha fazla tasarruf ve 8 milyon dolarlık tasarruf içeriyor. Buna ek olarak şirket, yıllık yaklaşık 7 milyon dolar tasarruf sağlamak için küresel ofis alanını azaltıyor ve 6 lokasyondan çıkıyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu