Haber

Bağcılar kadınları harçlıklarıyla depremzedeler için gıda kolisi hazırladı

Bağcılar Belediyesi Hanımlar ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde eğitim gören kadınlar, deprem bölgesi için harçlıklarını harcayarak gıda kolisi hazırladı. Malatya’ya makarnadan salçaya kadar 100 kilo temel ihtiyaç malzemesi gönderilecek.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından Bağcılar Belediyesi ekiplerinin afet bölgesine yardım çalışmaları sürüyor. Bunlardan biri de Bağcılar Belediyesi Hanımefendiler ve Aileler Kültür Sanat Merkezi idi. Çalışanlar ve kursiyerler biriktirdikleri paralarla depremzedeler için alışveriş yaptı. Hanımların bir kısmı mercimek ve pirinç alırken, bir kısmı da çocuklara çikolata ve bisküvi aldı.

Bu bir insanlık görevi

Depremzedeler için erişte ve mercimek aldığını söyleyen Çocuk Gelişimi sınıfı öğrencisi Şeyma Parıltı Kocaman, “Oraya gidip onlara yardım edemedim, buradan faydalanmak istedim. Kendi harçlığımla erzak aldım. Bu şekilde yardım etmeyi düşündüm. Allah kabul etsin. Bu insani bir görevdir. Herkes kendi işini yapmalı. İnşallah en kısa sürede bu durumu atlatacağız” dedi.

Kardeş şehir Battalgazi’ye gönderilecek.

Bir merkezde toplanan malzemeler daha sonra paketlenerek gönderilmeye hazır hale getirildi. Ortaklaşa hazırlanan 100 koli, Bağcılar Belediyesi’nin kardeş şehri Malatya’nın Battalgazi ilçesine gönderilecek.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu