Haber

Yeni Azerbaycan Partisi Gençlik Birliği heyetinden AK Parti’ye ziyaret

Yeni Azerbaycan Partisi (YAP) Gençlik Birliği heyeti AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığını ziyaret etti.

Parti merkezindeki görüşmede AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan, kardeş ülke gençlerinin buluşmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kardeş ülke Azerbaycan’ın gençleriyle ilişkilerini her zaman güçlü tutmaya çalıştıklarını belirten İnan, 14 Mayıs’tan sonra da Türk dünyası gençleri arasındaki bağın daha da güçlenmesi için faaliyetlerde bulunacaklarını söyledi.

Türkiye ve Azerbaycan gençliği arasındaki bağı “bir gençlik iki devlet” olarak nitelendiren İnan, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan’ın haklı davasına her zaman destek olmuş ve biz gençlere birlik olmamızı öğütlemiştir. Bu öğüt gereği birlik ve kardeşliğimizi pekiştirecek, Türk ve Türk bayrağını gururla uçurmaya devam edeceğiz.” Azerbaycan bayrakları.”

Partisinin gençlik kollarının Türkiye’deki en büyük gençlik yapılanması olduğunu hatırlatan İnan, “Her seçimde olduğu gibi gençlerin en çok sevdiği lider Recep Tayyip Erdoğan, parti ise AK Parti olacak.” ifadelerini kullandı.

İnan, Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrasında da Türk dünyası gençleri arasındaki iletişimi ve gönül bağını güçlendirmeye devam edeceklerini belirterek konuşmasını tamamladı.

İnan’a misafirperverliği için teşekkür eden YAP Gençlik Birliği Lideri Bahtiyar Islamov, Azerbaycan-Türkiye kardeşliğinin güçlenerek devam edeceğini söyledi.

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde İnan ve grubuna başarılar dileyen Islamov, Cumhurbaşkanlığı, Meclis ve AK Parti ile temaslarını iki gün boyunca sürdüreceklerinin bilgisini paylaştı.

aricak-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu