Haber

Van’da çocuk eylemine katılan anne: Gözüm yollarda, oğlumu istiyorum

VAN’da çocukları dağa kaçırılan ailelerin eylemi 65’inci haftada HDP binası önünde devam etti. Eyleme katılan Gülser Alkan, “Oğlum 8 yıl önce aldatılarak dağa götürüldü. Gözüm yollarda, oğlumu istiyorum” dedi.

Van’da çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan aileler Menekşe Sokak2’de bir araya geldi. Aileler ellerinde Türk bayrakları, çocuklarının fotoğrafları ve ‘Dağları kurtlara ve kuşlara bırakın’, ‘Çocuklarımızı istiyoruz’, ‘Anneler nöbette’, ‘Artık yeter düşünün’, ‘Şehitler yapıyor’ yazıları taşıyor Ölmeyin, vatan bölünmez’, ‘Çocuklarımız kimsenin piyonu olmayacak’ paralarıyla yürüdü. Polis, HDP binasına çıkan aileler için de güvenlik önlemi aldı. Aileler, bina önünde “Kahrolsun PKK, işbirlikçi HDP” ve “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganları attı. Ailelerin sesini bastırmak için HDP İl Başkanlığı binasından yeniden yüksek sesle müzik çalındı. Müzik sesine tepki gösteren aileler, PKK ve HDP aleyhine sloganlar attı.

‘EVE GERİ DÖN’

8 yıl önce kaçırılan oğlu Yunus için eyleme katılan Gülsen Alkan, “Oğlum 8 yıl önce aldatılarak dağa götürüldü. Gözüm yollarda, oğlumu istiyorum. Katılıyorum” dedi. bu hasta haliyle eylem. oğlumu getirsinler. tek çocuğum vardı onu benden aldılar. neden kendi çocuklarını göndermiyorlar? çocukları eğleniyor, çocuklarımızı da dağa götürdüler. . Oğlum gel devlete teslim ol. Seni bekliyorum. Acından bıktım. Gel bana yetiş. Kimsem yok. Kimse sana bir şey yapmaz. Evine dön.” dedi.

madenajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu