Haber

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Haberler.com’a konuştu: Elbistan’da 3 bin konteynerlik mahalle yapılıyor.

Haberler.com’a konuşan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Elbistan’ın yaklaşık 200 dönümlük en büyük operasyon merkezinde 3 bin konteynerlik mahalle kurma çalışmalarından bahsetti.

15 bin kişi sığınacak

“Burası Yunus Emre Mahallesi’nde yaklaşık yarım metre kot farkı olan 200 dönümlük bir alandı. Ocakları açtırarak önce kot farkını taşlarla doldurduk, zemini düzelttik. Aynı zamanda çalışıyoruz. Kanalizasyon ve içme suyu konusunda.” Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, bölgeye kurulacak yaklaşık 3 bin konteynerde 15 bin kişiyi barındırmayı hedeflediklerini söyledi.

1 YIL YAŞAMASI PLANLANDI

Elbistan’da depremzedelerin 1 yıl burada yaşayabilecekleri şekilde planlamanın yapıldığına işaret eden Zorluoğlu, konteynerlerin 2 oda, mutfak, banyo, tuvalet, sıcak su, tüm ihtiyaçları ve tefrişatı ile hazırlandığını ifade etti.

“HEDEFİMİZ 15-20 GÜN İÇİNDE TAMAMLANMAK”

Zorluoğlu, Elbistan’da kurulmakta olan konteyner mahallesi ile ilgili açıklamasını şöyle sürdürdü: “3 bin konteynerin 2 binini MÜSİAD, kalan 1 bini DEİK sağlıyor. Burası mahalle olacak cami, çocuk oyun parkı gibi tüm sosyal donatıları içinde barındıracak. aşevi ve sosyal marketler… Öte yandan biz burayı özellikle seçtik, okula çok yakın. spor Salonun çok yakın olması gençlerin ve yetişkinlerin sosyalleşmesi için büyük avantaj sağlayacaktır. Bu bölge 7 gün içinde konteyner yerleştirmeye hazır olacak, bizim planlamamız bu. Varsayımımız ve amacımız 15-20 günde büyük ölçüde tamamlanmasını sağlamaktır. Cumhuriyet Mahallesi’nde 250 konteynerlik bir alan daha hazırlanıyor. Nispeten küçük bir yaşam alanı, inşallah pazartesi günü hepsini bitirip hak sahiplerine teslim edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu