Haber

MÜSİAD Sivas’ta zimem defteri geleneğini yaşattı

Bazı bakkalların kredi defterleri, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sivas Şubesi tarafından satın alındı.

Şube Başkanı Uğur Görgen, yaptığı yazılı açıklamada, derneklerinin kurulduğu günden bu yana ramazan ayında hayır faaliyetleri yürüttüğünü belirtti.

Zimem defter alma geleneğini bu yıl da sürdürdüklerini belirten Görgen, “Atalardan kalma anlamlı ve özel bir geleneği bu vesileyle sürdürmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” terimini kullandı.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremler nedeniyle bu yıl iftar programı düzenlemediklerini anlatan Görgen, ayırdıkları bütçeyle ihtiyaç sahibi ailelere yardımda bulunduklarını söyledi.

“Zor günlerden geçtiğimiz bu günlerde ihtiyaç sahibi ailelere destek olduk. Toplanan paralarla hem ihtiyaç sahibi ailelere yardımda bulunduk hem de zimem alma geleneğimizi sürdürdük. Sağ elin verdiğini sol el görmez’ sözü sadakatle izlenir.”Borçlu ile borcu ödeyenin birbirini görmemesi, tanımaması zarif bir sadakadır. Bugün bu güzel geleneğin devamlılığına katkı sağlamak, işbirliği ruhunu canlı tutmak açısından umudumuzu güçlendirmektedir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu