Haber

Kartal’da eski sevgilisini ve arkadaşını öldüren zanlı için ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi

Kartal’da eski sevgilisi Dilara Gültay ve Cansu Demirel’i öldüren Mustafa Payam için iki kez ağırlaştırılmış müebbet istendi.

Kartal’daki evine 8 Ocak’ta görüşmek üzere davet ettiği eski sevgilisi Dilara Gültay’ı (23) boğarak öldüren Mustafa Payam (24) ve arkadaşını sormak için evine gelen Cansu Demirel’i (30) bıçaklayan Mustafa Payam (24) hakkındaki soruşturma tamamlandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, zanlının olay sırasında kız arkadaşı Dilara’nın kendisini aldattığını düşündüğü ve bu nedenle Dilara’yı öldürmeye karar verdiği, Dilara’dan önce eve gittiği ve Dilara’nın konuta gelmesini beklediği belirtildi. Dilara’nın arkadaşı Cansu’ya haber verdiği belirtilen iddianamede, zanlının önce Dilara’nın konuta gelmesinin ardından tartışmaya başladığı, Dilara’ya cinsel saldırıda bulunduğu, ardından da hile yaptığı düşüncesiyle Dilara’nın boğazına lastiği sıktığı kaydedildi. Payam’ın Dilara’yı nefes almasın diye eliyle boğazını sıkarak öldürdüğü, ardından Dilara’yı yatak odasındaki banyoya götürdüğü bildirildi.

30 bıçak darbesi

İddianamede, Cansu’nun evine geldiği, Dilara’nın öldürüldüğünü gördüğü, Payam’ın Dilara’yı öldürme eylemini gizlemeye çalıştığı ve Cansu’nun kendini ifşa edeceğini düşündüğü için Cansu’yu 30 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü kaydedildi.

İddianamede, Mustafa Payam’ın “Kadına karşı canavarca hislerle tasarlayarak veya eziyet ederek kasten öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet, “nitelikli cinsel saldırı” suçundan ise 12 yıldan az olmamak üzere hapis cezasına çarptırılması talep edildi. Cansu Demirel hakkında, “Kadına karşı kasten öldürme, bir suçu gizlemek veya başka bir suça ilişkin delilleri gizlemek veya yakalanmamak için” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis talep edildi. Mahkemece iddianamenin gönderildiği kabul edildi. Zanlının yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu