Haber

Kara para aklama suçlamasıyla gözaltına alınan Nihal-Bahar Candan kardeşler için tutuklama talebi

Kara para aklama suçundan gözaltına alınan Nihal Candan ve Bahar Candan kardeşler, tutuklanma talebiyle adliyeye sevk edildi.

AÇIKLAMALARI 4 SAAT SÜRDÜ

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, “suç gelirlerini akladıkları” iddiasıyla yakalanan Alisya Bahar Candan, kız kardeşi Gülnihal Çiçek ve Hacı İsrafil Sağlam için emniyetteki işlemler tamamlandı. tamamlandı. Şüpheliler, Gayrettepe’deki İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü’nden Küçükçekmece Adliyesi’ne götürüldü. Alisya Bahar Candan ve Gülnihal Çiçek’in polise verdikleri yaklaşık 4 saat süren ifadelerinde 20’den fazla soru sorulduğu ve suçlamaları kabul etmedikleri öğrenildi.

CANDAN KARDEŞLERE Tutuklama Talebi

İstanbul’da “Suç örgütüne üye olmak ve suç sonucu malvarlığını aklamak” suçundan gözaltına alınan sosyal medya fenomenleri Bahar ve Nihal Candan kardeşler ile beraberindeki şüpheli Hacı İsrafil S., işlemlerinin ardından Küçükçekmece Adliyesi’ne çıkarıldı. Emniyetteki işlemleri tamamlandı. Candan kardeşlerin savcılıktaki ifadeleri tamamlandı. Sorgu işlemleri tamamlanan şüpheliler, tutuklanma talebiyle hakimliğe sevk edildi.

ERKEK ARKADAŞINI BAŞKA BİR ADLA BİLİYOR

Dolandırıcılık Büro Amirliği’nde 3 gün sorgulanan Nihal ve Bahar Candan’ın polise 10’ar sayfalık vaatlerde bulunduğu öğrenildi. Konuşmalarda soruların uzun, cevapların ise kısa olduğu belirtildi. Şüphelilere, 2023 yılının Mayıs ayında düzenlenen operasyonda tutuklanan dolandırıcılık çetesinin elebaşı Onur Apaydın ile ilişkileri soruldu. Onur Apaydın’ın eski erkek arkadaşı olduğunu belirten Nihal Candan, kendisinden uzun süredir ayrıldığını ifade etti. zaman önce. Onur Apaydın’ın adını Kaan Hamzaoğlu olarak bildiğini belirten Nihal Candan, gerçek adını ayrıldıktan sonra öğrendiğini ifade etti.

YEMEKLERE KATILDIĞINI KABUL ETMEDİLER

ÇETE ÜYELERİNİ TANIMADIĞINI SÖYLEDİLER

Dolandırıcılık Büro Amirliği’nde yürütülen işlemlerde polisin Candan kardeşlere isimlerini okuyarak çete üyelerini tanıyıp tanımadıklarını sorduğu ve “Hiçbirini tanımıyoruz” cevabını aldıkları belirtildi. Bahar Candan’ın da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma ilişkin “Bir sabah hesabıma 12 milyon para aktarıldı.” Bahar Candan, o paylaşımında yanlışlıkla 2 yerine 12 yazdığını ve amacının şaka yapmak olduğunu iddia etti. Soruşturma kapsamında şüphelilerin cep telefonlarına süresiz olarak el konulduğu, telefonlardaki incelemenin devam ettiği belirtildi.

CEZA OPERASYONUNUN DEVAM ETMESİ

Detaylar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu