Haber

İskilip Dolma Turşusu Çilek Festivali’nde güreşler Kırkpınar’da arandı

İskilip Belediyesi’nin bu yıl 4’üncüsünü düzenlediği Turşu Çilek Dolması Festivali’nde güreşler Kırkpınar’a yakışmadı.

Güreşleri izlemeye gelen vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren sahaya akın etti. Dua ile başlayan güreşlere Çorum’un yanı sıra farklı illerden de 410 sporcu katıldı.

Yağlı güreşlerde en çok ilgiyi başpehlivanlar gördü. Çekişmeli müsabakalar sonunda İsk Yıldırım, rakibi Ömer Faruk Kalender’i yenerek başpehlivan oldu.

Geleneksel İskilip Yağlı Güreşleri kapsamında güreş ustası için ihale düzenlendi. Güreşte işadamı Mustafa Satmış birinci oldu. Satış, seçimlerin ardından MHP Çorum Milletvekili Vahit Kayrıcı ve Belediye Başkanı Ali Sülük ile güreşseverleri selamladı.

Güreş çerçevesinde düzenlenen yarışlarda ilgi gördü. Yumurta, halat çekme ve çuval yarışının renkli görüntüleri sahneye çıktı.

Belediye Başkanı Ali Sülük, yaptığı açıklamada, “Ata sporumuz güreşe gerekli her türlü desteği veriyoruz. Belediyemiz bünyesinde güreş takımlarımız var. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz bu takımla Türkiye’ye imza atıyor.” Bugün İskilip, Kırkpınar Er Meydanı’na benzemiyor. Bizleri yalnız bırakmayan güreş severlere teşekkür ediyorum. Pehlivanlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

MHP Çorum Milletvekili Vahit Kayrıcı, bugüne kadar olduğu gibi bugün de sporun ve sporcunun yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

Boğazkale Belediye Başkanı Mesut Ocaklı, Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, Gençlik ve Spor Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, İdeal Ocaklar Lideri Orhan Tosik ve güreş severler izledi. – ÇORUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu