Haber

İnegöl’de Orman Ürünleri Fabrikasında Yangın

ORMAN İŞLERİ FABRİKASINDA YANGIN ÇIKTI

Bursa’nın İnegöl ilçesinde, İnegöl Organize Sanayi Bölgesi yanında bulunan orman ürünleri üreten fabrikada saat 15.30 sıralarında yangın çıktı. Alevler çevredeki fabrikalara da sıçradı. İhbarla olay yerine itfaiye, polis, sağlık ve AFAD ekipleri sevk edildi. Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikalardaki işçiler tahliye edilirken, dumandan 2 kişinin etkilendiği, bir kişinin de kolunda yanık olması nedeniyle yaralandığı öğrenildi.

3 HELİKOPTER HAVADAN MÜDAHALEDE, yangına destek için İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Balıkesir’den itfaiye ekipleri sevk edilirken, Bursa ve Balıkesir Orman İşletme Müdürlükleri ile Bursa İl Jandarma Komutanlığına bağlı bir helikopter de havadan çıkan alevlere müdahale ediyor. hava.

Olay yerine gidip çalışmaları yerinde takip eden Bursa Valisi Yakup Canbolat, yangına 100’e yakın personelle müdahale edildiğini belirterek, “Orçal isimli mobilya fabrikasında saat 15.30 sıralarında yangın çıktı. Ekipler yangını söndürmeye başladı. ilk 6 dakikada müdahale.Bütün ekiplerimizi buraya gönderdik.An itibariyle 50’ye yakın araç ve 100’e yakın personel ile müdahale yapılıyor.Ayrıca Orman Bölge Müdürlüğü’nden 1, Balıkesir’den 1 helikopter ve İl Jandarma Komutanlığı müdahale ediyor.Şükürler olsun içeride rastgele kimse yok,insanlar tahliye edildi.Yangın büyük.Can kaybı olmadığını değerlendirdik.Dumandan etkilenen 2 hastamız var hastanede tedavileri yapılıyor. ve durumu ağır değil.Fabrika yetkilileri tarafından bir tespit yok.Burada yuvalanmış fabrikalar var.110 dönüm üzerine kurulu bir fabrika.Biz fabrikanın yarısından müdahale etmeye çalışıyoruz ki bir fabrikayı daha kurtaralım. parçası” dedi.

Yavuz YILMAZ/INEGÖL (Bursa), –

silehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu