Teknoloji

İlk Türk Astronot Alper Gezeravcı Bugün Dünya’ya Dönecek: Canlı Yayınla Takip Edebilirsiniz!

Haftalardır gündemde olan Türk Astronot Alper Gezeravcı bugün yeryüzüne dönecek . Alper Gezeravcı ve arkadaşlarını uzaya götüren şirket Axiom, iniş yolculuğunun Türkiye saatiyle 17.50’de başlayacağını duyurdu. Dünya’ya Dönüş, çevrimiçi canlı yayınlanacak.

Yaklaşık 2 haftadır uzayda olan Gezeravcı, 13 deney gerçekleştirdi . Bu deneylerden elde edilecek bulgular önümüzdeki saatlerde Dünya’ya gelecek. Alper Gezeravcı ve ekibi, ABD Orlando kıyılarının açıklarındaİnecekler.

Alper Gezeravcı’nın Dünya’ya dönüş yolculuğu nasıl izlenir?

Axiom Space’ten yapılan açıklamaya göre canlı yayın, 17.50 itibariyle başlayacak. Dileyenler canlı yayına Axiom Space’in resmi YouTube kanalı üzerinden ulaşabilecekler. Canlı yayın videosu Haberimizin sonundaBulabilirsin.

Alper Gezeravcı ve beraberindekiler, yaklaşık 2 hafta süren uzay yolculuğunu SpaceX’in geliştirdiği uzay aracıyla gerçekleştirdi. Ejderha Bunu kapsül denilen kapsülle yaptılar. Dönüşte de aynı kapsül kullanılacaktır. Uzaya çıkan ilk Türk vatandaşı olarak tarihe geçen Alper Gezeravcı, Türkiye’ye döndükten sonra ne söyleyecek, şimdiden merak konusu haline geldi.

Axiom Space’in canlı yayınını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu