Haber

HDP’Lİ BULDAN: KORKTUKLARI İÇİN KAPATMA DAVASINI AÇTILAR

HDP Eş Genel Lideri Pervin Buldan, “Kapatma davası; bir kumpas davasıdır. Bizden, siyasetimizden korktukları için HDP’ye kapatma davası açtılar” dedi.

HDP Eş Genel Lideri Pervin Buldan, Ardahan’da esnaf ziyaretinde bulundu. Esnafla görüştükten sonra parti teşkilatını ziyaret eden Buldan, İnönü Caddesi’nde halka seslendi. İktidarın HDP’yi baskı altına almak istediğini belirten Buldan, “HDP’yi kriminalize etmek, siyaset arenasının dışına itmek ve çalışmaktan mahrum bırakmak. Ancak gittiğimiz her yerde görüyoruz ki; halkımız kararlı, yürekli ve her yerde teveccühünü, samimiyetini ve kararlı duruşunu ortaya koyuyor. Kapatma davası; bir kumpas davasıdır. Bizden, siyasetimizden korktukları için HDP’ye kapatma davası açtılar. Kobani, kumpas davasıdır. Türkiye’de bir devir siyaset yapan, Türkiye’nin siyasetini belirleyen önemli aktivistleri, şu an o davada yargılıyorlar. Bu da AKP- MHP koalisyonunun HDP ve HDP geleneğinden ne kadar çok korktuklarının bir göstergesidir” dedi.

6’lı masaya ait de konuşan Buldan, şunları söyledi: “6’lı masanın kadın bir başkanı var; her gün HDP ve Kürtlere hakaret etmeyi kendisine görev edinmiş. Nefret tohumları saçmaktan geri durmayan bir kadın başkan var. Bu 6’lı masadaki kadın başkanın, son grup toplatısında yaptığı açıklamalar, bir kez daha Kürt düşmanlığını ortaya koyduğunu bizlere açık açık göstermiştir.”

Buldan HDP’nin demokrasi, insan hakları ve adalet gayreti verdiğini, iktidarın ise ülkeyi kutuplaştırdığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu