Teknoloji

Google Haritalar Uygulamasını Sanal Aleme Çeviren Yapay Zeka Özelliği 4 Farklı Şehirde Kullanıldı!

ABD merkezli teknoloji devi Google, ilk etapta navigasyon uygulaması olarak tanıttığı Google Haritalar’ı sanal aleme dönüştüren ‘Immersive View’ özelliğini dört şehir için daha hizmete açtı. Detaylar haberde.

Google, geçtiğimiz yıl düzenlediği bit teknolojisi etkinliğinde ilk kez tanıttığı üç boyutlu görünümü (Immersive View) dünyanın değerli şehirlerine ulaştırmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz ay düzenlediği I/O etkinliğinde yeni özelliğini daha fazla bölgeye ulaştıracağını belirten şirket, uygulama içerisinde Amsterdam, Dublin, Floransa ve Venedik olmak üzere 4 farklı şehri üç boyutlu hale getirdi.

Bilmeyenler için geçtiğimiz yıl tanıtılan bu yenilik sadece etkileyici görünümler sergilemekle kalmıyor. Immersive View, uyumlu olduğu şehirlerin hava ve trafik koşullarını gerçek zamanlı olarak görüntüleyebilir.

Üstelik yapay zeka takviyesi sayesinde gitmek istediğiniz bölgenin durumu anında sanal alemde canlandırılıyor.

Sürükleyici Görünüm’ün bu tür yetenekleri, kullanıcıların gitmek istedikleri bir yer veya mağazanın kalabalık ve büyüklük gibi değerli ayrıntılarını önceden görmelerini sağlar.

Teknoloji şirketi, çok sayıda yararlı kullanıma sahip olan Immersive View özelliğini bu yıl sonuna kadar aralarında Paris, Seattle ve San Jose’nin de bulunduğu 15 şehirde kullanıma sunacak.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

merkez-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu