Haber

EMEP, SMF, EÖC ve TİP Dersim’de ittifak kurulması için çalışma kararı aldı

Dersim’de İşçi Partisi (EMEP), Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF), Emek ve Özgürlük Cephesi (EÖC) ve Türkiye İşçi Partisi (TİP), 31 Mart yerel seçimleri için ittifak kurulması yönünde çalışma kararı aldıklarını açıkladı. .

Evrensel Gazetesi’nin haberine göre, k Kurumlar adına ortak bildiriyi okuyan EMEP İl Başkanı Ergin Tekin, en geniş ittifakı savunduklarını belirterek, “Somut olarak Dersim merkez, ilçeler ve bir beldeyi kapsayan ortak program, ortak yönetim ve ortak protokolü savunuyoruz. En doğru, birleştirici ve demokratik ittifaktır. Biz bu tutumun etrafında kenetlendik.” “Buradan halkımıza duyuruyoruz” dedi.

‘İKTİDAR VE MUHALEFET SINIF KARAKTERLERİNE GÖRE POZİSYON ALIYOR’

İktidar ve muhalefetin kendi sınıfsal karakterine göre pozisyon alarak ittifaklar kurduğunu belirten Tekin, “Dersim özelinde yapılan yerel seçim ittifakı bu genel siyasi tutumun bir sonucu olarak olgunlaştı. Burjuvaların durumunu takip ediyoruz. Mücadelemizin sebebi olan demokratik, sol, sosyalist cephenin süreç anlayışı var.” “Hazırlıklar ve politikalar sorumluluğumuzun temelini oluşturuyor” dedi.

‘SALDIRILARI PÜSKÜRTME GÜCÜNÜZ VAR’

Tekin, “Geçmişten bugüne her alanda sistemin saldırılarına rağmen Dersim halkı, devrimci, demokratik, yurtsever ve sosyalist bilgi, kazanım ve geleneğine güvenerek iktidarların saldırılarını püskürtecek güç ve bilgiye sahiptir” dedi. mücadelenin.” “Halkımızın tarihsel hafızasını zayıflatmasına ve değişim çabalarıyla siyasi pozisyonlarını devralmasına asla izin vermeyeceğiz” dedi.

‘EN GENİŞ İTTİFAĞI SAVUNUYORUZ’

Tekin, “İttifakı oluşturan halk güçleri olarak, emeği, üretimi ve şeffaflığı merkeze alan bir tavırla, demokratik, popülist bir belediyecilik anlayışıyla, halk güçlerinin en geniş demokratik ittifakını oluşturarak hareket edeceklerdir. burjuva belediyeciliğine karşı halkın alternatif belediyeciliğini ortaklaşa yaratacaklar” dedi ve şöyle devam etti:

“Yukarıda özetlemeye çalıştığımız siyasi içerik doğrultusunda hareket ederek, Dersim’in tüm birikimlerini ve kazanımlarını merkeze koyarak, kucaklayarak, ayrım gözetmeksizin tüm devrimci, demokratik, ilerici ve yurtsever dinamikleri kapsayarak, Dersim’in tarihi, siyasi ve sosyolojik gerçekliğini ve özgünlüğünü temel alan en geniş demokratik örgütlenmedir.” “Tek siyasi yönelimimiz ittifakı savunarak zafere ulaşmaktır.”

İl merkezi, ilçeler ve bir beldeyi kapsayan ortak program, ortak yönetim ve ortak protokolün en doğru, birleştirici ve demokratik ittifak olduğunu savunduklarını belirten Tekin, “Bu tutum etrafında kenetlendiğimizi halkımıza ilan ediyoruz. “

‘DEMOKRATİK KAZANIMLARI TECRÜBE OLARAK GÖRÜYORUZ’

Geçmişten bugüne Dersim başta olmak üzere halkın kazanımlarıyla sonuçlanan tüm demokratik, popülist yerel yönetim deneyimlerini kendi kazanımları olarak gördüklerini belirten Tekin, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu başarıları tereddütsüz savunuyoruz. Olumsuzluklarımızı, eksikliklerimizi aşarak doğrularımızı ve ileri bilgimizi sahiplenip çoğaltmak siyasi yönelimimizdir. Çağrımız Dersim halkına ve tüm demokratik güçlere; birlik ve beraberlik getiren bir politikayladır. merkezdeki insanların çıkarları ve başarıları ile ortak program, ortak yönetim ve ortak protokolü içeren demokratik bir ittifaktır.” “Sizleri süreçle birlik olmaya ve Dersim halkının taleplerini dinlemeye çağırıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu