Haber

Bülent Gürsoy İYİ Parti’den istifa etti: Kılıçdaroğlu’nun adaylığını destekliyorum

ÂLÂ Partisi Genel Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Gürsoy, GÜZEL Partisi Genel Başkanı Meral Akşener’in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığını desteklemeyeceğini açıklamasının ardından partideki görevinden istifa etti. Kılıçdaroğlu’nun adaylığını destekleyeceğini açıklayan Gürsoy, “Çayı koyun, yeniden başlıyoruz” dedi.

İşte Gürsoy’un o paylaşımı:

“Sevgili arkadaşım,

Kuruluşundan bu yana üyesi olduğum ÂLÂ Parti’den, önce Yüksek İstişare Kurulu üyesi, ardından iki dönem GİK üyesi olarak ve halen Genel Kurul Danışmanı olarak görevimi sürdürmekte olduğum ÂLÂ Parti’den. Ortadoğu Politikaları Başkanlığı, AKP hükümetini geriletme mücadelesine zemin hazırlamak amacıyla,
Tarihi bir süreçte, Türkiye’nin aydınlık geleceği için kritik öneme sahip bir seçim öncesi toplumun umutlarını yerle bir eden bir kararla fiilen; Millet İttifakı’nın dağıtılması ve 6’lı Masa’nın bozulması kararı, bu kararın hangi arka planla, hangi aktörler ve faktörlerle alındığını, son 2 yılda alınan kararların hangi kaynak ve gerekçeye dayandığını anlayamam. çözülemeyen ve popülerlik kavramının peşinden koşarak oyunu bozma kararı. Siyasi pratikleri muhalif yaklaşımlarla ayartma arayışı ve/veya girişimleri nedeniyle ve seçime aylar kala yılların emeğini heba etmem sonucunda istifa ediyorum.

AKP’yi geriletme mücadelesinde süreçleri başlatma ve sürdürmede büyük başarı gösteren Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığını destekliyorum ve Türkiye’deki toplumsal ihtiyaçları karşılama konusunda mevcut aktörler arasında en yetkin olduğunu düşünüyorum. önümüzdeki dönem.

Bilgilerinize saygılarımla arz ederim.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu