Haber

Ayvalık Belediyesi Kapınızda, Karakış’ta Sizlerle

Ayvalık Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, tüm mahallelerde her sokağa uğrayarak, kapı kapı dolaşarak, vatandaşların sıkıntılarını dinleyerek, notlarını alarak, ihtiyaçlarını belirleyerek, “Kapınızdayız, yanınızdayız” ihtiyaç sahibi bireylere yönelik destek faaliyetleri kapsamında yer alan uygulama bu yıl da devam ediyor.

Destek çalışmalarıyla ihtiyaç sahiplerinin acilen tespit edildiğini hatırlatan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Zorlu kış koşullarında ihtiyaç sahibi hemşerilerimin yanında olabilmek adına bu yıl da saha çalışmalarına başladık. Kazım Karabekir, Gazi Kemal Paşa, Hayrettin Paşa ve Zekibey Mahallelerinde 500’e yakın kapıyı çaldık, ihtiyaçlarını dinledik. En kısa sürede oluşturacağımız fonla bütçelerine destek olmayı hedefliyoruz” dedi.

Vatandaşların kışın zorluklara nasıl göğüs gerdiği ve bu sıkıntıları nasıl kolayca aşabilecekleri konusunda kendi meskenlerini yönetecek çalışmalar hazırladıklarına değinen Önder Ergin, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her zaman yanında olduklarını vurguladı. Ekonomide yaşanan yüklerin her geçen gün vatandaşların sırtına yük olmaya devam ettiğini vurgulayan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, üst üste yapılan zamlar nedeniyle vatandaşların günlerce sıkıntı yaşadığını hatırlattı. Ayvalık Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri mahallelerde her sokağa uğrayarak, kapı kapı dolaşarak, vatandaşların sorunlarını dinleyerek, not alarak, ihtiyaç sahiplerini tespit ederek, ihtiyaç sahiplerinin ne kadar faydalanması gerektiği konusunda detaylı çalışmalar yapmaya devam ediyor. fondan.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

erganiajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu